» پرینتر3بعدی » ادغام فناوری پرینت سه بعدی و واقعیت مجازی برای سرگرمی کودکان
پرینتر سه بعدی-مجازیسازی

ادغام فناوری پرینت سه بعدی و واقعیت مجازی برای سرگرمی کودکان

اسباب بازی جدید «سوآپ بات» بلوکهای پرینت سه بعدی را با استفاده از واقعیت مجازی تبدیل به کاراکترهای جادویی میکند.

درحالیکه اسپینرهای چرخان (عکس دوم)، همچنان در صدر لیست اسباب بازیها قرار دارند، بزودی رقیب جدیدی خواهد آمد. «SwapBots» که با استفاده از واقعیت مجازی، رویا را به دنیای فیزیکی میاورد، بزودی منتشر خواهد شد.

پوکمون پرینتر سه بعدی
نحوه عملکرد بلوکهای پرینت سه بعدی و کاراکترهای مجازی

این محصول از «استارت آپی» در لیورپول توسعه پیدا کرده و میتواند به خوبی در صنعت اسباب بازی چند بعدی بدرخشد. «سوآپ بات» به استفاده کنندگان اجازه میدهد که نه تنها با اسباب بازیهای فیزیکی بازی کنند، بلکه ترکیبی از واقعیت و تصاویر خیالی را با ادغام بلوکهای های واقعی را با اپلیکیشن واقعیت مجازی موبایل، ممکن ساخته است. در واقع نسخه‌ای ارتقاء یافته از بازی معروف «پوکمون» است که کلی سر و صدا کرد!

پرینتر سه بعدی
اسپینرهای چرخان اسباب بازی محبوب این روزها هستند که با چاپگر سه بعدی قابل تولید هستند

«سوآپ بات» چیزی فراتر از آوردن اسباب بازیهایی به زندگی با فناوری مجازی‌سازیست؛ چون به مصرف کنندگان اجازه ساخت کاراکترهای جدید را با تبدیل و تغییر بلوکهای فیزیکی مختلف نیز میدهد. در واقع به مصرف کنندگان تعدادی بلوک پرینت سه بعدی شده میدهند که گروه های سه تایی آنها کارکترهای مجازی با سر، بدن و پا میسازد!

پرینتر سه بعدی
بلوکهای اسباب بازی «سوآپ بات»

بلوکها میتوانند برای ساخت کارکترهای کلاسیکی مانند اکتو، گریف، کابوتو و ۶ تای دیگر استفاده شود و یا بصورت سفارشی و خلاق ساخته شوند. (سر استخوانی سامورایی را با بال عقاب و پاهای اختاپوس تصور کنید!) وقتی بلوک ها را مونتاژ کردید، اپلیکیشن موبایل «سوآپ بات» (برای اندروید وios)، بلوک فیزیکی را اسکن سه بعدی میکند و کارکتر را بروی صفحه گوشی نشان میدهد.

پوکمون پرینت سه بعدی
نصب اپلیکیشن سوآپ بات در تبلت اپل
برند این اسباب بازی خلاق که از طریق کمپین «کیک استار» ۲۵۰۰۰ یورو جمع آوری کرد، هم اکنون قابل دسترس است. این بازی مثل بقیه بازی های واقعیت مجازی (VR/A) نیست که نیاز به کنسول بازی گرانقیمت داشته باشد؛ بلکه طوری طراحی شده که با هر موبایل و تبلتی قابل استفاده باشد.

«فیل چارنوک» در TNW میگوید این اسباب بازی به شیوه ای طراحی شده که با گوشیهای قدیمیتر هم سازگار باشد، زیرا کودکان به تکنولوژی های خیلی جدید دسترسی ندارند. دلیل قیمت گذاری معقول این اسباب بازی (حدود ۱۶ تا ۲۰ یورو) هم با هدف قابل دسترس بودن برای کودکان و نوجوانان است.

مجازیسازی
اسباب بازی سوآپ بات با هر سیستمی قابل اجراست
در افق موفقیت بازی پوکمون (Pokémon​ Go) هیچ شکی نیست؛ پس «سوآپ بات» در دنیای بازیهای واقعیت مجازی به خوبی خواهد درخشید. در حقیقت به عقیده توسعه دهندگان اسباب بازیها، «سوآپ بات» توجه های زیادی را در بین خرده فروشان انگلستان و ایالت متحده آمریکا جلب کرده و در ایالات استین، تگزاس، کالیفرنیا و GDC در سانفرانسیسکو نیز محبوب است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Enter Captcha Here : *

Reload Image