» 3DPE » مجموعه نرم افزارهای پرینتر سه بعدی

دانلود رایگان مجموعه نرم افزارهای پرینتر سه بعدی

3D Printer Software

نرم افزار چاپگر سه بعدی موسوم به اسلایسر (Slicer) میباشد؛ چاپگر سه بعدی بوسیله اسلایسر، فایل سه بعدی از هر نرم افزار سه بعدی ساز مرسوم در فرمتهای STL- OBJ-3MF-AMF را به فایل مختصاتی G-Code تبدیل و آماده پرینت میکند.

| راهنمای ساخت فایل STL |

دانلود سیمپلیفای

نرم افزار Simplify3D

> کتاب آموزش نرم افزار سیمپلیفای

نرم افزار برش FlashPrint

نرم افزار اسلایسر کمپانی چینی سازنده چاپگر سه بعدی Flash Forge بنام FlashPrint هر شش ماه بصورت رایگان بروزرسانی می شود (اسلایسر مخصوص چاپگر FDM: متریال ترموپلاستیک). با این اسلایسر میتوانید بسرعت مدل3بعدی خود را CUT کرده و بصورت پارت جداگانه ذخیره یا پرینت کنید.

این شرکت، چندین نرم افزار دیگر برای سایر فناوریهای چاپ سه بعدی مثل SLA – DLP – LCD – SLS و … بنامهای FlashDental ،FlashDLPrint ،FlashAD ،FlashVaxJetPrint در وبسایت خود منتشر کرده است.

نت فب رایگان

نرم افزار تعمیر NetFabb

نسخه رایگان Netfabb که در «گیت هاب» دیگر بروزرسانی نمی شود، یک ابزار خوب آنالیز و اصلاح خرابی فایلهای STL برای کاربران آماتور است که حوصله تنظیمات پیچیده ندارند. سابقا این برنامه از سیستمهای ویندوز، لینوکس و مک پشتیبانی می کرد اما از زمانیکه امتیاز آن توسط Autodesk خریداری شد، فقط بحالت پریمیوم برای ویندوز منتشر میگردد و نسخه لینوکس و مک ندارد.

آموزش تعمیر فایل خراب STL با نت فب فری

دانلود کیورا

نرم افزار Cura

نرم افزار اسلایسر RepetierHost

مش میکسر

نرم افزار آنالیزگر MeshMixer

نرم افزار مش میکسر کمپانی آتودسک یکی از برنامه های حرفه ای پردازش و اصلاح فایل سه بعدی خراب است که از سال 2021 دیگر بروزرسانی نخواهد شد و تمام ویژگیهای آن به نرم افزار Fusion360 اتودسک منتقل شده است. آخرین نسخه این نرم افزار برای تحلیل و رفع مشکلات فایل پرینت سه بعدی مناسب است. بعلت پیچیدگی ابزارهای این برنامه، استفاده از آن به کاربران آماتور توصیه نمی شود.

آموزش فارسی نرم افزار مش میکسر

نرم افزارهای آنلاین ساخت فایل پرینت سه بعدی

تینکرکد

وبسایت TinkerCad.com

TinkerCAD یک برنامۀ طراحی کامپیوتری آنلاین (CAD) مبتنی بر مرورگر از کمپانی Autodesk است که نقطۀ ورود خوبی برای کابران تازه کار محسوب میشود.

کاربران ایرانی باید اول پلاگین V-P-N مرورگر خود را نصب کنند (VEEPN).

در پلتفرم آنلاین «تینکِرکَد»، ثبت نام بسرعت انجام میشود:

Start Tinkering > On your own > personal account

TinkerCad را میتوان برای طراحی جواهرات ساده و مجسمه های زیبا یا سکه طلا به کار برد. میتوانید براحتی یک متن یا عکس را به لوگوی سه بعدی تبدیل یا از پایه مدل سه بعدی ساده ای را طراحی کنید تا نهایتا فرمت پرینت آنرا دانلود کنید. در محیط کاربری این نرم افزار انواع قطعات پرکاربرد تنها با یک درگ موس به صفحه کاری منتقل می شوند. یک ویژگی خوب این نرم افزار امکان دورکاری مدلسازی سه بعدی برای آموزش گروهی است تا در یک محیط کاری مشترک یک مدل را آماده کنند (با ایجاد و فرستادن لینک share در محیط نرم افزار).

مدلساز آنلاین

وبسایت 3DSlash.net

3D Slash یک نرم افزار چاپ سه بعدی آنلاین میباشد که استفاده از آن هم آسان و بصورت دلنشینی متفاوت است.

کاربران ایرانی بهتر است پلاگین V-P-N مرورگر خود را نصب کنند (VEEPN).

با استفاده از 3D Slash، میتوانید مدلهای سه بعدی را با بهره گیری از مفهوم سادۀ سنگ بنا و ساختمان سازی، طراحی کنید! یعنی با یک بلوک بزرگ شروع کنید و مکعب های کوچک را با استفاده از ابزارهایی مانند چکش یا مته، که در اصل بعنوان سنگ تراش مجازی عمل می کنند، حذف کنید؛ یا کار را با فضای خالی شروع کنید و مدل خود را با افزودن مکعب ها یا اشکال دیگر بسازید. همچنین میتوانید رنگ را به کار بیفزایید و از تصاویر به عنوان الگو استفاده کنید.

از دیگر ویژگی های پلفترم ابتکاری 3D Slash می توان به لوگوساز و متن ساز سه بعدی اشاره کرد. لوگوساز یک تصویر را گرفته و مدلی سه بعدی ایجاد کند، در حالی که متن ساز به شما اجازه میدهد متن را وارد کرده و قالب بندی کنید و سپس به متنی سه بعدی تبدیل کنید.

پیمایش به بالا