» 3DPE » مدل سه بعدی رایگان

چطوری مدل سه بعدی رایگان دانلود کنم؟

لازم نیست که حتما یک طراح سه بعدی کار باشید تا داشتن چاپگر سه بعدی توجیه پذیر شود! در اینترنت وبسایتهای مدل سه بعدی با میلیونها فایل رایگان آماده دانلود وجود دارند، کافیست جستجو و انتخاب کنید.

فقط با چند کلیک به بزرگترین وبسایتهای ارائه دهنده فایل سه بعدی بهینه شده برای پرینتر سه بعدی دسترسی پیدا کنید (امکان جستجو و دسته بندی در بین هزاران فایل آماده دانلود)

با مشاهده راهنمای ویدئویی زیر یاد بگیرید چگونه به هزاران فایل سه بعدی رایگان در فرمت آماده چاپ مثل OBJ – STL دسترسی پیدا کنید.

برای باز کردن وبسایتهای زیر از اینترنت ایران، باید سرویس V-P-N سیستم تان را روشن کنید.

3d model

وبسایت Thingivese

بزرگترین مخزن رایگان فایل پرینت سه بعدی جهان که توسط MakerBot ، کمپانی آمریکایی سازنده چاپگر سه بعدی پشتیبانی میشود. thingiverse در ایران نیز بسیار محبوب است و دارای هزاران طراح سه بعدی رایگان در فرمت STL میباشد.
" تاسیس از سال 2008 با بیش از 2 میلیون طرح سه بعدی "

3d model

NASA 3D Resources

مخزن اوپن سورسی که توسط سازمان فضانوردی آمریکا پشتیبانی و بروزرسانی میشود. این وبسایت به طور اختصاصی انواع طرح سه بعدی مرتبط با اجرام سماوی را به رایگان منتشر میکند. تجربه هیجان انگیزی است که بتوانید مدل سه بعدی آپولو 11 را به همراه توپوگرافی محل فرود پرینت کنید. فایلهای سه بعدی سازگار با پرینت سه بعدی در فرمت STL در صفحه 3D Printing منوی کناری وبسایت قابل دسترسی است. بقیه فایلها در فرمت IWO هستند و نیاز به تغییر فرمت برای چاپ3بعدی دارند.

مدل سه بعدی

NIH 3D Print Exchange

این مخزن اختصاصا برای انتشار مدلهای سه بعدی شیمیایی مولکولی و مهندسی پزشکی توسط انجمن سلامنت ملی آمریکا (NIH) تاسیس شده است.
در این وبسایت میتوانید از رشته DNA تا انواع ساختارهای ویروسی باکتریایی را رایگان دانلود کرده و با چاپگر سه بعدی خود آنرا پرینت کنید.

پروسا

Prusa Printables

مخزن اختصاصی از مدلهای سه بعدی که توسط پروسا، کمپانی اروپایی سازنده چاپگر سه بعدی توسعه داده شده است. کاربران این مخزن، فایلهای سه بعدی خوبی را برای دانلود رایگان منتشر کرده اند.
"حدود 35 هزار فایل سه بعدی آماده دانلود "

3d model

وبسایت MyMiniFactory

این مخزن بزرگ، مدلهای سه بعدی کاملا سالمی برای چاپگرهای FDM و رزینی دارد. طبق ادعای بنیانگذاران این شبکه، تمامی فایلهای سه بعدی قبل از آپلود با دقت آنالیز نرم افزاری میشوند تا از انتشار طراحهای مشکل دار که باعث خطای پرینت میشود، جلوگیری گردد.
در صفحه نتایج جستجو، گزینه Free را فعال کنید تا فقط فایلهای سه بعدی رایگان نمایش یابند.
" تاسیس از سال 2013 با بیش از 1 میلیون فایل دانلودی "

Cult3D

یکی از بزرگترین مخازن ارائه دهنده مدل سه بعدی. مزیت این سایت در داشتن مجموعه فایلهای سه بعدی (کالکشن) عالی با دسته بندی موضوعی میباشد. تنوع فایلها در Cult3D بالا بوده و تقریبا هر نوع آیتمی در آن پیدا میشود. چیدمان و تصاویر معرفی مدلها بخوبی شما را در انتخاب قطعه نهایی راهنمایی میکند. هنگام جستجو مطمئن شوید تیک Free فعال شده است تا فقط مدلهای رایگان نمایش یابند. ثبت نام الزامیست ولی سریع انجام میشود.
" تاسیس از سال 2014 با بیش از 85 هزار فایل سه بعدی آماده"