» 3DPE » پروژه آخر هفته: پرینت سه بعدی گلدان شناور
3d print

پروژه آخر هفته: پرینت سه بعدی گلدان شناور

هنگامی که می خواهید دکور منزلتان را تغییر دهید، یک پرینتر سه بعدی خانگی دست شما را در ایده پردازی باز میکند و میتوانید مدرن ترین لوازم تزئیناتی را از اکسترودر دستگاه خودتان بیرون بیاورید.

برای مثال، تعداد زیادی پروژه های سه بعدی منحصر به فرد مربوط به گل و گیاه را در سایتهای مرجعی مانند Thingiverse-MyMiniFactory-Cults و غیره وجود دارد. اما، در این مقاله می خواهیم چگونگی ساخت و پرینت سه بعدی گلدانی را توضیح دهیم که واقعا در هوا شناور است.

بله، درست متوجه شدید؛ یک گلدان که در هوا تاب میخورد! جالب به نظر می رسد، نه؟ خوشبختانه تمام جزئیات مربوط به این پروژه در سایت Instructables موجود است. این پروژه که Ananords آن را طراحی کرده، از یک سیستم آهن ربایی استفاده میکند تا گلدان پرینت شده را در بین زمین و آسمان، معلق نگه دارد.

البته این طراحی با الهام از یک شرکت سوئدی ساخته شده که می گوید «سیستمی با جاذبه صفر ساخته تا بتوانید گیاهان محبوب خود را در هوا بکارید.» اما اگر شما 300 دلار ندارید تا بتوانید مستقیما از شرکت FLYTE خرید کنید، می توانید از استعداد ساخت خودتان بهره بگیرید و نمونه خود را بسازید.

پس بیایید به لوازم مورد نیاز و طرز ساخت این گلدان جادویی نگاهی داشته باشیم.

وسایل مورد نیاز گلدان معلق

برای ساخت گلدان شناور، شما باید به پرینتر سه بعدی و ترجیحا به یک دستگاه برش لیزری یا ماژول قابل نصب آن روی چاپگر دسترسی داشته باشید. اگر تصادفا پرینتر سه بعدی All in one دارید، کاملا مجهزید تا گیاه سبز شناور خود را کشت کنید.

ابتدا فایلهای STL گلدان سایت Thingiverse را دانلود کنید. 

به غیر از لوازم ضروری دیجیتالی برای تولید، چیزهای دیگری که برای این پروژه نیاز دارید عبارتند از:

 • Magnetic Levitation Module (مدول شناور مغناطیسی)
 • DC Jack (رابط DC)
 • روکش چوب بلوط
 • ام دی اف سه میلیمتری
 • فیلامنت سفید PLA
 • پیچ و مهره M3
 • تیغ کاتر
 • پیچ گوشتی

هنگامی که همه وسایل را تهیه کردید، وقت آن است که آنها را به هم متصل کنید. در صفحه پروژه در سایت Instructables، سازنده ابتدا توضیح می دهد که طراحی سه بعدی را چگونه انجام داده و چطور عکسهای شرکت FLYTE را در Fusion 360 وارد کرده است. اما همه آنچه شما از این مرحله نیاز دارید فایل های STL هستند.

3dprint

طراح پروژه پیشنهاد میکند که برای پرینت از ارتفاع لایه گذاری 0.15 میلیمتر و ضریب پرشوندگی 10 درصد برای گلدان، و ارتفاع لایه گذاری 0.2 میلیمتر و ضریب پرشوندگی 20 درصد برای قسمت های پایه استفاده شود. هنگامی که هر سه بخش را پرینت کردید، آهن ربا را برداشته و آن را در انتهای گلدان بگذارید. برای این که از قرارگیری صحیح آهن ربا در گلدان مطمئن شوید، از کمی چسب قطره ای استفاده کنید.

پرینت3بعدی

مرحله بعدی مونتاژ پایه مغناطیسی است که گلدان بالای آن شناور می ماند. این مرحله نیاز به مقداری لحیم کاری دارد اما کار چندان پیچیده ای نیست. طبق راهنمای مدار الکترونیک خریداری شده باید معمولا سیم مثبت قرمز رنگ را به پینِ وسطی جک و سیم سیاه را به پین منفی لحیم کنید. حالا وقت آن رسیده که این گلدان جادویی را امتحان کنید.

مقاله مرتبط: پروژه آخر هفته: پرینت سه بعدی کمان صلیبی

طراح پیشنهاد می کند که برای جلوگیری از شکستگی در زمان آزمایش، تکه ای کارتن یا هر چیز نرم دیگری بین پایه و گلدان قرار دهید. گلدان را برداشته و به آرامی در راستای مرکز پایه مغناطیسی حرکت دهید. با هوشمندی جای آن را تغییر دهید تا زمانی که موقعیتی را پیدا کنید که گلدان در آنجا می ماند و نیازی به نیروی شما ندارد.

مقاله مرتبط: پروژه آخر هفته: 3D Print گجت Xbox one یا PS4

هنگامی که تمام سیستم شناور را ساختید، نوبت آن است که یک قاب شیک برای پایه مغناطیسی بسازید. این جایی است که شما به دستگاه برش نیاز پیدا می کنید. با این حال، اگر به این وسیله دسترسی ندارید، می توانید به شرکت ها و کارخانه هایی که این کار را انجام می دهند مراجعه کرده و به این طریق کار را انجام دهید.

هنگامی که پایه آماده شد، قدم بعدی نصب سیستم آهن ربایی در داخل جعبه با استفاده از پیچ و مهره M3 است. بعد از آن، لحیم جک را جدا کرده و آن را وارد سوراخ جعبه کنید و بعد دوباره لحیم کنید. همچنین باید پیچ های انتهایی پایه را تا زمانی که سیستم مغناطیسی به بالای جعبه برخورد کند شل کنید.

در نهایت، گیاه دلخواه خود را در گلدان بکارید و شاهد معلق بودن آن در هوا باشید.

ترجمه: مهرداد سینایی

1 دیدگاه دربارهٔ «پروژه آخر هفته: پرینت سه بعدی گلدان شناور»

 1. خانه چین

  سلام سایت بسیار جالبی دارید لطفا از وبسایت فروشگاه خانه چین ما دیدن نمایید
  سایت خانه چین ارائه دهنده تجهیزات مدرن
  فروشگاهی با انواع لوازم داخلی یک خانه مدرن
  از جمله گلدان و میز صندلی و تابلو های مدرن برای خانه های شیک و مدرن

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.