» پرینتر3بعدی » پروژه آخر هفته: 3D Print گجت Xbox one یا PS4
3d print

پروژه آخر هفته: 3D Print گجت Xbox one یا PS4

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که تجربه بازی های ویدیویی را برای خودتان واقعی تر کنید؟ برای این کار، یک طراح نیویورکی به نام Brent Scott فرمانی کوچک طراحی کرده است که می توانید آن را روی دسته کنترل Xbox one یا PS4 نصب کنید.

با افزایش گرافیک بازی های ویدیویی که روز به روز در حال نزدیک تر شدن به واقعیت زندگی ما است، تجربه های فوق العاده ای ایجاد می شود که برای پیر و جوان لذت بخش و مفرح است. با این وجود، هر اندازه هم که یک بازیِ مسابقه به واقعیت نزدیک باشد، تصور این که واقعا پشت فرمان نشسته اید دشوار است زیرا تنها کاری که می کنید تکان دادن فشردن چند کلید کوچک روی دسته کنترل است.

آقای اسکات که با نام کاربری pixel2 در سایت Thingiverse.com حضور دارد، اخیرا یک وسیله جانبی عالی برای دسته کنترل کنسول های Xbox One و PS4 طراحی کرده است. این فرمان کوچکِ چرخ دنده ای برای این ساخته شده که تجربه شما را در بازیهای مسابقه ای ارتقا دهد و به شما این امکان را بدهد که واقعا پشت فرمان ماشین مجازی خود بنشینید.

نیازی هم به «کل کل» برای این که ثابت کنید کدام کنسول بهتر است ندارید. طراح، این پروژه را برای هر دو کنسول Xbox و PS4 ارائه کرده است. این وسیله ای مفید و کاربردی است و پرینت آن نیز ساده است. تمام چیزی که شما به غیر از پرینتر سه بعدی نیاز دارید، کمی چسب است! پس اگر آخر این هفته برنامه ای برای بازی کردن دارید، با افزودن این فرمان پرینت شده لذت خودتان را دو چندان کنید.

بیایید به این پروژه 3D Print نگاهی دقیق تر داشته باشیم:

وسایل مورد نیاز و طرز ساخت:

در زیر هر چه را که برای ساخت این فرمان لازم دارید میخوانید.

فایل های STL مربوط به هر دو کنسول های Xbox One و PS4 به صورت رایگان در سایت Thingiverse موجود است. در ادامه میتوانید آنرا دانلود کنید؛ برای ساخت این فرمان باید چند قطعه را پرینت کنید بنابراین می توانید خلاقیت به خرج داده و از رنگ های مختلف فیلامنت برای این کار استفاده کنید. جدا از پرینتر سه بعدی، شما نیاز به یک یاتاقان دارید که می توانید از یک فرفره یا اسکیت کهنه جدا کنید و همچنین مقداری چسب قطره ای نیز تهیه کنید.

هنگامی که قطعات را پرینت کردید و یاتاقان را یافتید، وقت آن است که به مرحله مونتاژ بپردازید. قطعات پرینت شده را بردارید، چرخ دنده ها را در محور قرار دهید و آنقدر به جلو و عقب حرکت دهید تا نرم شود (شاید لازم شود از کاغذ سمباده برای پرداخت استفاده کنید).

پرینت سه بعدی

 | سفارش خدمات پرینت سه بعدی |

سپس، به لبه های بالایی و پایینی یاتاقان چسب بزنید و آن را داخل فریم بچسبانید. مطمئن شوید که چسب پیش از آن که قطعه را به دسته وصل کنید خشک شده باشد چون در غیر این صورت ممکن است روی دسته لکه ایجاد کند. پس از این که چرخ دنده را به فریم وصل کردید، کل قطعه را را روی دسته کنترل سوار کنید.

مقاله مرتبط: ده مدل از بهترین جاسوییچی برای پرینت سه بعدی

محور را روی اهرم کنترل قرار دهید تا توپی در مرکز قرار بگیرد و لبه پایینی محور با چرخ دنده موازی باشد. در نهایت، فرمان را در مرکز چرخ دنده قرار داده و یاتاقان را به پایین فشار دهید تا در جای خود محکم شود.

حالا شما آماده اید تا پشت فرمان نشسته و مسابقه را آغاز کنید.

نوشته: مهرداد سینایی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Enter Captcha Here : *

Reload Image