» 3DPE » پروژه آخر هفته: پرینت سه بعدی کمان صلیبی
3d print

پروژه آخر هفته: پرینت سه بعدی کمان صلیبی

کاربر اهل کره جنوبی طرز ساخت یک کمان صلیبی کوچک را در کانال یوتیوبش بنام «DIY Park» به اشتراک گذاشته است؛ این کمان به طور کامل توسط چاپگر قابل ساخت میباشد. وقتی به پروژه های پرینتر سه بعدی نگاه می کنیم، اغلب میبینیم که از ترکیب چاپ سه بعدی با الکترونیک یا مکانیک و دیگر تکنولوژی ها، اجسامی فوق العاده تولید می شوند. اما گاهی تنها یک چاپگر کافی است تا شادی و تفریح را به زندگی شما وارد کند.

این دقیقا همان کاری است که طراح کره ای با چاپ یک کمان صلیبی انجام داده است. این وسیله نه تنها کاربردی است بلکه ضربی نسبتا قوی دارد، بنابراین باید حواستان را جمع کنید و در انتخاب هدف احتیاط کنید.

با این وجود، این پروژه آخر هفته راهی خوب برای نشان دادن توانایی پرینتر سه بعدی رومیزی شماست و همچنین یک سرگرمی فوق العاده را برای شما و خانواده و دوستانتان به ارمغان می آورد. بیایید نگاهی دقیق تر به این کمان صلیبی کوچک داشته باشیم.

چاپ سه بعدی کمان صلیبی کوچک: وسایل مورد نیاز:

برای ساخت کمان صلیبی تمام چیزی که لازم دارید عبارت است از یک پرینتر سه بعدی، تعدادی فیلامنت در رنگ های مختلف، مقداری نخ ماهیگیری برای سیم کمان و تعدادی خلال دندان که به عنوان تیر و مهمات استفاده می شوند.

از آنجا که این مدل در 10 قسمت جداگانه تولید می شود، پرینت آن به زمان نیاز دارد. همچنین تعدادی هدف تیراندازی قابل پرینت نیز وجود دارند که با چاپ آنها بدون معطلی می توانید هدف گیری را شروع کنید.

ما فایل های STL را از سایت Thingiverse یا Cults3D دانلود کردیم. طراح پروژه برای پرینت تمام قسمت ها 20 درصد ضریب پرشوندگی (Infill) در نظر گرفته و در هیچ قسمتی از ساپورت استفاده نکرده است. همچنین می توانید در انتخاب رنگها خلاقیت به خرج دهید و کمان صلیبی را به سبک مخصوص خود بسازید.

طبق گفته طراح این پروژه، این کمان می تواند چهار بار به صورت متوالی شلیک کند. او همچنین پیشنهاد می کند که برای ایمنی بیشتر در مقابل انحراف احتمالی تیرها از عینک محافظ استفاده شود، خب به هر حال پیشگیری بهتر از درمان است.

مرحله مونتاژ قطعات کمان:

در ویدیویی که طراح پروژه ساخته، تمام مراحل از پرینت گرفته تا مونتاژ در آن نمایش داده شده است. دستورالعمل ها کاملا واضح و به سادگی نشان داده شده اند ولی ممکن است که شما به کمی پرداخت نهایی هم نیاز داشته باشید تا از درست متصل شدن قطعات به یکدیگر اطمینان حاصل شود.

زمانی که اسمبل قطعات به پایان رسید، باید نخ ماهیگیری را در داخل کمان قرار دهید. به راحتی انتهای نخ را به کمان گره بزنید و مقدار اضافی را قیچی کنید. حالا کمان شما آماده است. تعدادی خلال دندان در آن قرار دهید و اهدافی را که از روی فایل STL ساخته شده اند هدف بگیرید.

فراموش نکنید که ممکن است این کمان صلیبی حالت اسباب بازی دارد ولی می تواند خطرناک هم باشد و نباید سهل انگاری کرد. لطفا در زمان نشانه گیری با کمان دقت کنید و کودکان بدون نظارت بزرگسالان آنرا استفاده نکنند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
telegram

مشاوره خرید و پشتیبانی مشتریان

واتس اپ phone تماس تلفنی چت آنلاین چت آنلاین