» 3DPE » پروژه آخر هفته: پرینت سه بعدی هواپیمای کنترلی V911
ساخت کوادکوپتر

پروژه آخر هفته: پرینت سه بعدی هواپیمای کنترلی V911

نظرتان درباره پرینت سه بعدی یک هواپیمای کنترلی کوچک که در پارک بالاتر از همه بادبادکها و کایتها پرواز کند، چیست؟ این پروژه که طراحی آن توسط کاربری به نام drcameron در سایت  Thingiverse انجام است، به وسیله سیستم کنترل رادیویی کار می کند شده و شما را به اوج آسمان آبی خواهد برد.

با ورود پروژه هایی مانند OpenRC که طوفانی را در بین کاربران پرینتر سه بعدی به پا کرد، حالا هر چه بیشتر شاهد نمونه هایی هستیم که نشان می دهد چقدر تکنولوژی چاپ سه بعدی می تواند در ساخت و پیشرفت ماشینهای کنترل از راه دور تاثیر داشته باشد. همچنین اصلا عجیب نیست که در حال حاضر بیشتر سازندگان در زمینه دستگاه های کنترلی فعالیت می کنند، زیرا این پروژه ها جالب و سرگرم کننده و کاربردی هستند و همچنین به خوبی نشان می دهند که حتی پرینترهای سه بعدی رومیزی نیز توانایی تولید وسایل مفید را دارند.

ما در این مقاله، پروژه پرینت سه بعدی هواپیمای کوچک V911 را بررسی خواهیم کرد. این پروژه زمانی در صفحه اول مدلهای سه بعدی پرطرفدار در سایت Thingiverse قرار گرفته بود. اگر یک هواپیمای کنترلی قدیمی داشته باشید، میتوانید با استفاده از برخی قطعات آن و پرینت بال ها به راحتی پروازش دهید. طراح پروژه، بالها را پرینت و آزمایش کرده است و ثابت شده که آنها به خوبی اوج می گیرند.

پس بیایید نگاهی سریع داشته باشیم به وسایلی که برای ساخت این هواپیمای کنترلی نیاز دارید.

ساخت هواپیمای کنترلی کوچک: وسایل مورد نیاز

فایل های STL مربوط به بالها در سایت Thingiverse به صورت رایگان موجود است و ما آنرا برای دانلود در زیر آورده ایم. به غیر از آن، لوازم دیگری که برای هوا کردن این پروژه نیاز دارید عبارتند از:

  • گیرنده (V911 Receiver Brick) 
  • موتور V911
  • باتری
  • فرستنده (Transmitter)
  • نوار بسته بندی (برای بستن بال ها)
  • فوم

movie 3dprint

دانلود فیلم چاپ3بعدی هواپیما از آپارات

البته اگر یک هواپیمای کنترلی قدیمی در گوشه انباری دارید می توانید وسایل این پروژه را از آنجا تهیه کنید. در غیر اینصورت، یا باید قطعات را به صورت جداگانه تهیه کنید و یا یک هواپیمای کهنه بخرید و وسایل آن را بردارید.

هواپیمای کنترلی کوچک: مرحله مونتاژ

فرآیند پرینت سه بعدی بسیار ساده است زیرا بال ها در دو قطعه جداگانه پرینت شده و سپس به راحتی به هم متصل می شوند. ممکن است برای جا دادن مدل در بستر پرینتر سه بعدی نیاز به کمی زاویه بندی در برنامه اسلایسر وجود داشته باشد، اما طراح پروژه این پرینت را به وسیله دستگاه Monoprice Maker Select V2 انجام داده که حجم ساخت آن 200x200x180 میلیمتر است. او همچنین بخش Control Horn هواپیما که مربوط به اوج گیری و تنظیم نیرو است را با مقیاس 75 درصد کوچک کرده تا برای این هواپیمای کنترلی مناسب باشد.

بالها برای پرینت3بعدی دارای دو دیواره هستند در حالی که بخش بالایی و پایینی ندارند. طراح از الگوی grid استفاده کرده تا ساختار درونی وزن کمی داشته باشد. او همچنین توصیه می کند که بالها حتما هم جهت باشند تا مطمئن شوید که الگوی grid در هر دو به یک شکل انجام شود.

پس از این که فرآیند پرینت انجام شد، باید بالها را با نوار بسته بندی بپیچید و همچنین به نوک بالک ها فوم اضافه کنید. سپس با استفاده از چسب حرارتی یا چسب 123 قوی، موتور و گیرنده را به بدنه وصل کنید. اگرچه سازنده در مورد مونتاژ بخش الکترونیکی در سایت thingiverse.com هیچ توضیحی نداده اما لینکی را برای افرادی که با این قضیه آشنایی ندارند قرار داده است.

مقاله مرتبط: پروژه آخر هفته: پرینت سه بعدی کمان صلیبی

روی هم رفته، این پروژه برای این که به همه نشان دهید پرینت سه بعدی تا چه اندازه میتواند کاربردی باشد عالی است. همچنین پدر و مادرهایی که می خواهند خلاقیت و نبوغ را در فرزندانشان تقویت کنند، می توانند از این پروژه بهره ببرند. در ضمن می توانید روی این پروژه کار کنید و آن را به سبک دلخواه خود تغییر دهید.

در انتهای این مقاله بد نیست به لینک زیر سر بزنید و کالکشن بسیار خوبی از انواع فایل سه بعدی هواپیما و کوادکوپتر را به رایگان دانلود کنید!

3dpe.ir/shop/product/drone-and-quadcopter-3d-print-collection/

لطفا نظرات و مطالب تکمیلی را بنام خودتان در بخش کامنتیگ پایین صفحه مطرح کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.