» پرینتر3بعدی » چگونه یک میز مناسب برای چاپگر سه بعدی انتخاب کنیم؟
میز

چگونه یک میز مناسب برای چاپگر سه بعدی انتخاب کنیم؟

اگر شما هم دارای یک پرینتر سه بعدی هستید و مشکل جاگذاری آنرا در کارگاه یا فضای کاری کوچک خود دارید این مقاله را دنبال کنید تا یکبار برای همیشه از این مشکل خلاص شوید. در این مقاله چند نوع میز کار را بعنوان مثال معرفی میکنیم تا بهتر شرایط لازم و مناسب برای ساخت یا خرید میز مخصوص چاپگر سه بعدی را در ذهن داشته باشید.

هنگام چیدمان فضای کاری برای کارگاه خدمات چاپ سه بعدی، بسیاری از افراد با همان وسایلی که دارند کار خود را آغاز میکنند؛ با این حال، وقتی بیشتر وارد دنیای پرینت سه بعدی شوید، احتمالاً به میزی خاص برای قرار دادن 3D Printer و لوازم جانبی آن نیاز پیدا میکنید که بتواند فضای کار، ابزار و متریال شما را مرتب و منظم نگه دارد.

در بازار گزینه های زیادی برای میز یا پایۀ پرینتر سه بعدی وجود دارد. ما در انتخاب این موارد به شما کمک میکنیم اما بیایید ابتدا نکات مهم در این زمینه را بررسی کنیم.

هنگام خرید یا سفارش ساخت میز چاپگر سه بعدی به دنبال چه چیزی باشید؟

ما در تهیۀ فهرست زیر این موارد را در نظر گرفته ایم:

  • مقاومت بالا: میز باید به اندازۀ کافی محکم باشد تا بتواند وزن پرینتر 3بعدی را تحمل کند و از لرزش و صدا جلوگیری نماید؛ چون 3D Printer های با کیفیت بازار ایران معمولا شاسی و بدنه فلزی هستند که وزن زیادی خواهند داشت (مثلا اکثر میز کامپیوترهای ارزان و کوچکی که بصورت ضعیفی از یک طرف با پیچ مهار شده اند و حالت لقی دارند، اصلا مناسب 3D Printer نیست).
  • فضای کافی: پرینتر سه بعدی بهمراه برخی لوازم جانبی باید به راحتی در آن قرار بگیرند.
  • هدف خاص: چه میزی کوچک و قابل‌ حمل باشد و چه یک میز کارگاهی بزرگ، باید موارد استفادۀ خاص را تسهیل کند.
میخواهید از این شلختگی و ریخت و پاش خلاص شوید؟ با میز و قفسه مناسب اینکار را انجام دهید !

اکنون که نکات مهم را می دانیم، چند مثال از پلتفرم میزهای خوب چاپگر3بعدی بعنوان نمونه می آوریم؛ میتوانید این میزها را بعنوان الگوی ساخت به نجار یا آهنگر سفارش دهید تا با توجه به اندازه و کمیتهای دلخواه شما یکی برایتان بسازند.

نکته: تجربه کاربران حرفه ای برای کاهش چشمگیر سر و صدا یا لرزش میزی که روی آن پرینتر سه بعدی گذاشته شده است، استفاده از موکت یا هر چیز شبیه آن است که نرم و دافع ضربه باشد و باید بطور کامل زیر پایه های میز کاملا تراز و بدون پست و بلندی قرار گیرد.

  1. میز 2×4 Basics Custom Workbench

اگر به دنبال جایی انحصاری برای رول فیلامنت می گردید یا می خواهید پرینتر خود را روی سطوحی با ارتفاعات متفاوت قرار دهید، این میز کار را برای شما ساده میکند. با استفاده از الگوها و متریالهای مختلف میتوانید این میز را بسته به نظر خودتان ساده یا پیچیده درست کنید.

این محصول ترکیبی از پایه های فلزی و چندین قفسه چوبیست. همانطور که از نام آن پیداست، این میز با برش سادۀ چند تخته چوب و تعدادی پیچ و مهره ساخته میشود.

استحکام ساختار به سازندۀ بستگی دارد، اما بررسی ها از مقاومت خوب و قابلیت تنظیم آن خبر می دهد. سهولت مونتاژ باعث می شود که این میز برای اکثر کاربران تازه‌کار یا افرادی با بودجۀ محدود مناسب باشد.

اندازه: 243x121x91 سانتیمتر (ارتفاع x عمق x طول، حداکثر)

ویژگی‌: ساخت آسان، قابلیت سفارشی‌سازی

  1. میز Workbench Makerspace

میز کارگاه

خودتان را کاربر جدی پرینتر سه بعدی می دانید؟ پس این میز کار برای شما مناسب است. در سایت مربوط به این میز، دستورالعمل کاملی وجود دارد که به شما در ساخت میز رویایی‌تان یاری می رساند. این میز دارای فضایی بزرگ، صفحه‌ای پشتی و دو قفسه در بالا و پایین پرینتر است.

ناگفته نماند که میز کار Makerspace قابلیت سفارشی سازی دارد، بنابراین استحکام، جاداری و مورد کاربرد آن کاملاً به خود شما وابسته است. این پروژه برای سازندگان ماهر یا افرادی که به دنبال صرفه جویی هستند مناسب است.

میز کارگاه

کاتالوگ میز

پی دی اف اندازه ها و نحوه اسمبل میز MakerSpace

اندازه: 182x76x80 سانتیمتر (ارتفاع x عمق x طول، پیشفرض)

ویژگی: کاملاً قابل سفارشی‌سازی

  1. میز Marvel Vizion Workstation

میز کارگاه

میز کار Marvel Vizion که مخصوص پرینتر سه بعدی طراحی شده، تمام نیازهای شما را برطرف خواهد کرد. این میز برای نگهداری همۀ متریال‌ها در یک جا ایده‌آل است تا هر آنچه نیاز دارید در دسترس شما باشد. این میز شامل فضای کاری کافی، دو کشوی قفل دار، قفسۀ باز و چرخ می شود.

این میز در عین این که ثبات چاپ را فراهم می کند، قابل حمل است. چندین فضای ذخیره سازی را نیز به آن اضافه کنید. این گزینه ای جامع محسوب می شود، به ویژه اگر به دنبال موردی خاص می گردید.

تنها عیب آن عدم سازگاری با صندلی است؛ این میز نمیتواند در کنار صندلی و بصورت نشسته استفاده شود، چون جای پا ندارد و زانوهایتان اذیت خواهد شد. در واقع بیشتر یک کمد-قفسه هست تا میز.

اندازه: 66x60x116 سانتیمتر (ارتفاع x عمق x طول)

ویژگی: ساخته شده برای پرینتر سه بعدی، فضای ذخیره سازی زیاد، قاب فلزی

  1. میز Luxor Adjustable Cart

میز کارگاهی

پایۀ چرخدار قابل تنظیم Luxor به رنگ های سیاه بسیار زیباست .پرینتر رومیزی شما روی طبقه قرار می گیرد و فضای دیگری هم برای ابزار و پروژه های تمام شده در قفسه های پایینی موجود است.

همانطور که از نام آن پیداست، ارتفاع پایه قابل تنظیم است که ویژگی خوبی محسوب می شود. این میز همچنین دارای قفل چرخ، سوراخ کابل و بست اتصالات سیم است.

مقاله مرتبط: راهنمای مادربرد کنترلر پرینتر سه بعدی

هرچند استحکام ویژگی اصلی آن محسوب نمی شود، اما چندین بررسی فنی، مقاومت آنرا تایید میکنند. این پایه بعلت جمع و جور بودن، فضای زیادی اشغال نمی کند و قابل حمل است. همین امر ویژگی اصلی آن محسوب میشود؛ این پایه برای پرینترهای مشترک یا کارگاه های کوچک مناسب است.

اندازه: 60x45x60 تا 60x45x106 (ارتفاع x عمق x طول)

ویژگی: جمع‌و‌جور، قابل حمل

  1. میز Gladiator Modular Gearbox

راهنمای میز

این میز که ظاهر سفت و سختی دارد و در عین حال زیبایی دارد، میز کاری کاملاً مدرن و کاربردی برای پرینت سه بعدی محسوب می شود. قفسه های قفل دار با روکش فولادی تمام ابزار ضروری شما را در امان نگه میدارند. این میز همچنین دارای یک قفسۀ قابل تنظیم و پایه های محکم است که در صورت نیاز می توان به آنها چرخ وصل کرد.

هرچند از فلز ساخته شده است، اما مقاومت آن به مهارت مونتاژ شما هم بستگی دارد. این میز فضای کار و همچنین فضای ذخیره سازی کافی برای رولهای متریال و ابزارها را تامین میکند. همانطور که گفته شد، این میز بیشتر برای اضافه کردن به چیدمان موجود یا میز کار دیگری مناسب است.

اندازه: 71x45x78 سانتیمتر (ارتفاع x عمق x طول)

ویژگی: ظاهر مدرن، قفسه های قفل دار

 6.میز Seville Classics Workbench

میز کارگاهی

هرچند به نظر می رسد که این میز کار مربوط به گاراژ یا کارگاه های بزرگ باشد، اما برای پرینتر سه بعدی هم عالی است. از آنجا که وزن آن به 233 کیلوگرم می رسد، می توانید تمام رولهای فیلامنت خود را به تختۀ ابزار آویزان کنید و سایر موارد را در کشوی باریک و قفسۀ پایینی نگه دارید. اگر به نظم و ترتیب اهمیت می دهید، این میز ایده‌آل شما خواهد بود.

وزن بالای این میز هر گونه نگرانی در مورد لرزش و عدم‌ ثبات هنگام پرینت را رفع میکند. تخته ابزار و کشوها فضای کافی را برای ذخیره سازی در اختیار شما قرار می دهند. به طور کلی، این گزینه فراتر از یک میز کار عادی است و برای افراد پرکار، حرفه ای و مکانهایی کارگاهی بسیار مناسب میباشد.

اندازه: 121x60x72 سانتیمتر (ارتفاع x عمق x طول)

ویژگی: ظاهری درخشان، کشوهای دوتایی، تخته ابزار

7.میز BenchPro Deway Seies

میز چاپگر

به دنبال چیزی قوی و متناسب با نیازهای خود میگردید؟ پس حتماً سِری Dewey تولید شده توسط شرکت BenchPro را در نظر داشته باشید. این مدل طرح فلزکاری شده و طُره‌دار محسوب می شود. همچنین، این میز به اَشکال مختلفی قابل سفارشی سازی است. میتوانید موارد مورد نیاز را به فضای چاپ اضافه کنید، از چراغ گرفته تا سیم سیار، تخته ابزار و حتی زیرپایی.

این میز با تحمل حداکثر بار 2250 کیلوگرم، قابلیت نگهداری از پرینتر و لوازم جانبی را به خوبی خواهد داشت. به ویژه با توجه به افزونه های احتمالی، این میز تقریباً بهترین میز برای انجام هر کاری است.

اندازه: 60x60x76 تا 152x60x91 سانتیمتر (ارتفاع x عمق x طول)

ویژگی: قابل سفارشی سازی، فلزکاری مستحکم

8.میز Seville Classics UltraHD Mega

میز چاپگراگر از نام آن متوجه نشدید، باید بدانید که این میز واقعاً بزرگ است. این گزینه همچنین عریض ترین مورد لیست محسوب می شود. این میز دارای کشوها و درهای قفل دار از جنس فولاد ضدزنگ است که ذخیرۀ بزرگترین مجموعه بسته متریال فیلامنت را برای شما مقدور می سازد. اگر بخش چوبی بالایی را هم به آن اضافه کنید، متوجه می شوید که این گزینه هم کاربردی است و هم ظاهری زیبا دارد.

میز UltraHD Mega محیط کار بزرگی دارد و بسیار مستحکم است. فضای کاری برای بیشتر از یک چاپگر فراهم است و احتمالاً برای مجموعۀ CNC هم مناسب باشد. فضای ذخیره سازی کمی بیش از اندازه است اما بخشی از هویت آن محسوب می شود. این میز حرفه ای نیاز به اتاقی بزرگ و شاید چندین پرینتر سه بعدی داشته باشد؛ انتخابی عالی برای سازندگان حرفه ای ولی ساختن یا خریدنش برایتان گران تمام میشود.

اندازه: 182x50x95 سانتیمتر (ارتفاع x عمق x طول)

ویژگی: فضای کاری و ذخیره سازی وسیع، قابل جابجایی

9.میز Seville Classics UltraHD UltraGraphite

میز پرینتر3بعدی

به دنبال چیزی با عرض کم و ظاهری مدرن هستید؟ میز کار UltraHD UltraGraphite فضای کمتری اشغال میکند اما زیبایی ظاهری را از دست نمی دهد. این گزینه همچنین قابل جابجایی، دارای کشوهای استیل و سطح حداقلی است.

وجود صفحۀ چوبی سخت و چرخ های قفل شونده باعث می شود که چاپگر سه بعدی به راحتی کار کند، اما یادتان باشد که فقط دو چرخ قابلیت قفل شدن دارند. فضای کاری کم است اما برای پرینتر سه بعدی کوچک و لپ‌تاپ کفایت میکند. اگر فضای ذخیره سازیِ محدود را به آن اضافه کنید، متوجه میشوید که این میز برای کارهای کوچک تر یا ایجاد فضا برای پرینتر اضافی نیز مناسب است.

اندازه: 121x63x95 سانتیمتر (ارتفاع x عمق x طول)

ویژگی: سطح چوبی، کم حجم، قابل جابجایی

10.میز Gladiator Wide Hardwood Workbench

میز پرینتر

اگر به دنبال فضای کاری بالا میگردید و دیگر موارد برای شما اهمیتی ندارند، این میز برای شماست. میز Gladiator Wide Hardwood یک میز سادۀ عریض است، همین! این گزینۀ مینیمالیستی اما جادار بسیار قدرتمند است و تا 680 کیلوگرم را تحمل می کند.

در حالی که این میز عریض و مستحکم محسوب می شود، عمق آن کم است؛ اما همچنان برای کار با پرینتر سه بعدی رومیزی یا چاپگر رزینی مناسب است. در این میز تمام فضای ذخیره سازی فدای فضای کاری شده است.

میز کار گلادیاتور برای افزودن پرینتر اضافی و بیشتر کردن فضای کاری برای برخی سازندگان مناسب است.

اندازه: 168x50x98 سانتیمتر (ارتفاع x عمق x طول)

ویژگی: فضای کاری گسترده، مینیمالیستی

امیدواریم این نمونه میزهای معرفی شده برایتان الهام بخش باشد تا بتوانید با دید بهتری یک میز-قفسه خوب برای دفتر کار یا کارگاه خدمات چاپگر سه بعدی خود انتخاب کنید.

لطفا نظرات یا پیشنهادات خود را در بخش کامنتیگ مطرح کنید. 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Enter Captcha Here : *

Reload Image