» 3DPE » روشهای کسب درآمد (کارآفرینی) با یادگیری پرینتر سه بعدی
کارآفرینی پرینتر3بعدی

روشهای کسب درآمد (کارآفرینی) با یادگیری پرینتر سه بعدی

در این مطلب میخواهیم منابع آموزشی رایگان برای یادگیری مفاهیم پایه مرتبط با چاپ سه بعدی را معرفی کنیم و چند روش که میشود در شرایط فعلی ایران از ۳D Printer منعفت مالی داشته باشید را شرح میدهیم. هر کسی میتواند بعنوان تفریح چاپگر سه بعدی داشته باشد ولی وقتی میخواهید از چاپگر سه بعدی بعنوان ابزار شغل استفاده کنید، شرایط کاملا متفاوت میشود.

***

چیزی که در تبلیغات می بینید:

فرصت اشتغالزایی بی نظیر …

پرینتر سه بعدی در برابر مفهوم سنتی طراحی و تولید محصول قرار گرفته و در نمونه سازی سریع پیشرو گشته است. حتی افراد مبتدی که پرینتر سه بعدی می خرند، قدرت پیدا کرده اند که ایده های جالبی را تجاری کنند (مثل ساخت قطعات ربات، اسباب بازیهای ابتکاری …). امروزه افراد زیادی خواهان نمونه سازی ارزانتر و سریعتر نسبت به روشهای سنتی هستند؛ این موارد توسط چاپگر سه بعدی امکانپذیر است.

چاپگر سه بعدی فرصتهای شغلی فراوانی ایجاد میکند: از تاسیس استارت آپ ساخت پرینتر سه بعدی، خدمات چاپ سه بعدی، آموزش پرینت سه بعدی، همکاری با جواهرسازان وطلافروشان برای طراحی قالب تا مباحث قطعه سازی صنعتی.

چرا بیکارید … با خرید یک پرینتر سه بعدی درآمد نجومی داشته باشید …

***

خیال پردازی با پرینتر سه بعدی ممنوع ! برای کسب درآمد با چاپگر سه بعدی باید واقع بین باشید، مهارت کسب کرده و تلاش کنید

متاسفانه سودجویان بازار در حوزه چاپگر سه بعدی هم وارد شده اند و شروع به کسب درآمد کرده اند؛ مثلا با تبلیغ بسته های به اصطلاح بانک جامع اطلاعاتی! و قیمت گذاری ارزان چند هزار تومانی تا گران میلیونی ادعا میکنند که منبع آموزشی کاملی است (نمیگوییم هر بانک اطلاعاتی که درباره چاپگر سه بعدی فروخته میشود، تقلبی است نه، بسته های آموزشی خوبی هم هستند که باید اعتبار منتشر کننده آنرا بررسی کنید). برخی ادعا میکنند با بسته آموزشی میتوانید درآمد کسب کنید. این جزوات نیز مثل همان جزوات کلیشه ای درآمد میلیونی از اینترنت است که همه میدانیم هیچ چیز بدردبخوری در آن نیست و تنها کلی گویی مطالب جمع آوری شده از سایتهاست؛ شما این بسته بانک اطلاعاتی ارزان یا گران را میخرید، میخوانید و با مطالب پراکنده ای سردرگم شده و منصرف میشوید. آیا پیگیر بازگشت وجه پرداختی تان خواهید شد یا اصلا میشود پولتان را پس بگیرید؟! خودتان را راضی میکنید که این هم تجربه ای بود ولی فروشنده سودش را کرده است، به همین راحتی! چند نفر دیگر مثل شما روزانه این بسته را میخرند؟!

محتویات برخی از بانکهای اطلاعاتی مربوط به سایتها، نرم افزارهای اوپن سورس و اطلاعات غیرفارسی است که در خارج از ایران به رایگان share شده است ولی عده ای سودجو در ایران این داده های پراکنده را در یک بسته به کاربران ایرانی می فروشند!

شرکتها و موسسات زیادی دوره های ساخت پرینتر سه بعدی یا نحوه چاپ سه بعدی را برگزار می کنند. فقط معتبرترین و با سابقه ترین موسسات را انتخاب نمایید. پس از کسب دوره، برنامه ریزی کرده و به دنبال یادگیری جامع تر یکی از حوزه چاپگر سه بعدی باشید: میخواهید چاپگر سه بعدی بسازید و آنرا به دیگران بفروشید یا اینکه میخواهید با ایجاد مرکز خدمات پرینت سه بعدی و چاپ قطعات مشتریان درآمد کسب کنید؟ وارد شدن به هر یک از این دو حوزه کارآفرینی نیاز به مهارت، برنامه ریزی دارد و فکر نکنید با شرکت در یک دوره آموزشی، بعدا میتوانید پول پارو کنید، تازه شروع کار و  تمرین شماست. پس با انگیزه جلو بروید.

نکات مهم برای شرکت در دوره های آموزش پرینتر سه بعدی

 • از موسسه برگزارکننده دوره بخواهید که قبل از ثبت نام سرفصل آموزشی را برایتان ارسال کند تا بررسی کنید و ببینید که ارزش دارد بابتش هزینه بدهید یا نه.
 • موسسات آموزشی معتبر در معرفی کارآموزان قبلی شفافیت دارند، پس میتوانید کیفیت آموزش را از آنها پیگیر شوید.
 • معمولا موسسات معتبر جلسه اول را رایگان برگزار میکنند و سپس شهریه دریافت میشود.
 • یک موسسه آموزشی معتبر، بعد از اتمام دوره نیز تا مدتی کارآموزان خود را راهنمایی و پشتیبانی خواهد کرد.
 • تفکر باز داشته باشید: بدنبال موسسات معتبر و با دوره های آموزشی کاملی باشید که مهارتهایی کاربردی را برگزار میکنند. اصلا چرا به دوره های آموزشی مدلسازی سه بعدی که بازار کار بسیار بهتری دارد فکر نمیکنید؟! در پرینت سه بعدی وقتی بحث اشتغال هست باید در کنار مدلسازی سه بعدی تعریف شود؛ بهتر نیست ابتدا در یک دوره آموزشی مدلسازی سه بعدی مثلا نرم افزار کتیا یا ZBrush ثبت نام کرده و مهارت کسب کنید و اشتغالزایی خود را تضمین کنید، سپس بدنبال یادگیری پرینت سه بعدی بروید؟!
 • هدفتان را از همان ابتدا مشخص کنید ساخت پرینتر سه بعدی یا قطعه سازی با پرینتر سه بعدی (ایجاد مرکز خدمات پرینت سه بعدی). مسلما با توجه به شرایط فعلی بازار ایران، انتخاب دوم یعنی مرکز خدمات پرینت سه بعدی دردسر کمتر و بازدهی سریعتری دارد؛ چون با کسب مهارت میتوانید بسرعت یا خرید یک چاپگر سه بعدی سفارشات مشتریان در شهر محل سکونت یا دیگر شهرها را انجام دهید.
 • نکته: مثل هر شغل دیگری، تنها روش برای کسب مهارت بالا در کار با پرینتر سه بعدی مطالعه منظم منابع آموزشی انگلیسی است. چه کسی را میشناسید که در کسب و کارش موفق شده ولی مطالعه منظمی از رفرنسهای خارجی ندارد؟!

  نکات مهم خرید چاپگر سه بعدی در ایران برای درآمدزایی:

  • از شرکتی معتبر یک چاپگر سه بعدی با کیفیت و با گارانتی بخرید (خارجی یا ایرانی فرقی ندارد مهم کیفیت دستگاه و پشتیبانی طولانی مدت پس از خرید است). هرگز دستگاههای ارزان ولی بدون خدمات پس از فروش را نخرید، مگر اینکه یک تکنیسین فنی بسیار ماهر هستید و خودتان از پس تعمیرات و خرابی دستگاه بر می آیید. اگر آدمی معمولی هستید و سر رشته ای از مباحث فنی ندارید، هیچ فکر کرده اید که با خرید یک دستگاه ارزان کم کیفیت بدون گارانتی با چه ریسک بزرگی مواجه میشوید؟ قرار است از دستگاهتان ساعتهای طولانی کار بکشید (میخواهید با آن پول کسب کنید و سرگرمی اوقات بیکاری نیست) و مطمئنا در آینده نزدیک دستگاه دچار خرابی شده و نیاز به تعمیر خواهد داشت، بدون گارانتی چه کسی به داد شما میرسد؟!
  • حتما حضوری از شرکت مورد نظرتان بازدید کرده و از آنها بخواهید نمونه قطعه ای را در حضورتان با محصولاتشان تست پرینت کنند.
  • از آنها بخواهید مشتریان شاخص خود را به شما معرفی کنند تا میزان اعتبار و کیفیت دستگاههای آنها برایتان مشخص شود.
  • اینستاگرام و دیجی کالا مرجعی برای جستجوی سازندگان پرینتر سه بعدی نیست و باید در بازار شهرتان و گوگل جستجو کنید و وبسایتهای سازندگان را بدقت بررسی کرده و میزان اعتبارشان را بسنجید؛ شرکتهای معتبر شامل شماره ثابت تلفن هستند، آدرس پستی دقیق، لوکیشن دفتر شرکت در نقشه گوگل، گالری عکس مشتریان و تلفن پشتیبانی و خدمات پس از فروش … هستند). با بررسی چند وبسایت معتبر و قیمت محصولات و میزان اعتبارشان، برای خودتان یک لیست الویت خرید ایجاد کنید.
  • گول شرکتهایی که رویافروشی میکنند نخورید، قرار نیست با خرید یک پرینتر سه بعدی به یک میلیونر در ایران تبدیل شوید، خیلی ها زودتر از شما دستگاههایشان را خریده اند و شما نیز به این بازار شلوغ اضافه خواهید شد.

   برای کارآفرینی با پرینتر سه بعدی به چه مهارتی نیاز دارم؟

   در پاراگرافهای قبلی گفتیم که واقع بین باشید و خیال پردازی نکنید. پرینتر سه بعدی مثل دستگاه فتوکپی نیست که برگه سفید از یک طرف وارد و کاغذ چاپی از طرف دیگر خارج شود. مهارت بالای کار با نرم افزار چاپگر سه بعدی بنام اسلایسر، یک کامپیوتر با سخت افزار مناسب، نظارت بر فرآیند طولانی چاپ سه بعدی و توانایی مدیریت مالی هزینه مواد اولیه … همیشه همراهتان خواهند بود.

  • اگر میخواهید که سازنده چاپگر سه بعدی شوید که باید حسابی تلاش کنید و مهارت یک مهندس الزام آن است. به دردسرهای پس از فروش دستگاه نیز فکر کنید. اگر مشتری از دستگاهتان ناراضی بود یا دچار خرابی شد چکار میکنید؟ تک نفره که نمیتوانید از پس از این همه کار بر بیایید و باید چند نفر دیگر را استخدام کنید و به آنها حقوق بدهید. در بازار پر تنش ایران با قیمتهای سر به فلک زده، چطور قطعات ساخت چاپگر سه بعدی را تهیه خواهید کرد؟شاید بهتر باشد مهارت خوبی در ساخت پرینتر سه بعدی کسب کرده و سپس در یک شرکت استخدام شوید.اگر میخواهید دستگاه پرینتر سه بعدی بخرید و با چاپ قطعات مشتریان درآمد کسب کنید نیز مهارتهایی مثل:
   • تسلط به نرم افزارهای طراحی سه بعدی یا حداقل داشتن مهارتهای پایه ای (الزام نیست و میتوانید با یک طراح همکاری کنید ولی تسلط بر مدلسازی دست شما را بسیار باز میکند و درآمد بسیار بهتری خواهید داشت و معطل یک نفر دیگر نیستید)
   • توانایی کار با کامپیوتر و نرم افزارهای مرتبط با چاپگر سه بعدی
   • دانستن زبان انگلیسی در سطح پایه تا بتوانید با رابط کاربری نرم افزار کار کنید و همچنین منابع آموزشی بروز را در اینترنت مطالعه کنید (برای ماهر شدن همیشه باید دنبال یادگیری باشید و مثل دیگر حوزه های اشتغال به فارسی منبع آموزشی جدید و جامعی برای یادگیری پیدا نمیکنید). هر چه بیشتر بدانید، موفق تر خواهید بود و مهارت بالاتر یعنی آپشنهای خدماتی خلاقانه بیشتر به مشتریان که شما را از رقبایتان متمایز میکند.
   • مهارت در حوزه هنر برای مراحل پس از پرینت قطعات مثلا رنگ کردن مجسمه چاپ شده و زیباسازی آن … که درآمد اضافه دیگری برای شما خواهد داشت.
   • مهارت در بازاریابی اینترنتی برای معرفی کسب و کار خود یا توانایی پرداخت هزینه های آن تا افراد دیگری آنرا برای شما انجام دهند.

  ****

ما کاملا رایگان منبعی برای یادگیری مفاهیم پایه پرینتر سه بعدی به شما معرفی میکنیم تا نیازی به جزوات و بانک اطلاعاتی افراد سودجو نداشته باشید و پولتان را هدر ندهید:

رایگان بخوانید و دانلود کنید و لذت ببرید

کتابهای فارسی آموزش پرینتر سه بعدی | دانلود نرم افزارهای پرینتر سه بعدی | آموزش دریافت مدل سه بعدی رایگان (لیست وبسایتها و نحوه دانلود)

*****

مرجع ساخت پرینتر3بعدی

instructables.com

برای یادگیری ساخت و اسمبل پرینتر سه بعدی به فارسی مطالب آموزشی هست ولی جامعترین رفرنسهای حاوی ویدئو تنها به زبان انگلیسی در گوگل قابل دستیابی است. مثلا در وبسایت instructables.com که مرجع آموزش اوپن سورس ساخت همه چیز بحساب می آید، کافیست در بخش جستجو کلماتی مثل DIY 3D Printer را سرچ کنید (Do it yourself : خودت انجامش بده). این وبسایت هر آموزش را کاملا گام به گام با تصاویر و فیلم منتشر میکند. بنابراین میتوانید براحتی با کمی دانش پایه زبان انگلیسی، ساخت چاپگر سه بعدی را فرا بگیرید.

خودتان کمی بیشتر جستجو کنید دهها وبسایت مشابه و بهتر نیز برای ساخت چاپگر سه بعدی پیدا خواهید کرد.

نکته: برای جستجو و بازدید منابع آموزشی انگلیسی ۳D Printer مجبورید از یک V_P_N در سیستم تان استفاده کنید تا فلیترینگ داخلی یا تحریم خارجی را بشکنید!

****

در بازار ایران میتوانید مرکز تعمیرات چاپگر سه بعدی راه بیندازید، در محل مشتری یا در دفتر خودتان. میتوانید در وبسایتهای آگهی رایگان نیز خدمات خود را ثبت کنید. در این حالت هزینه اولیه کمتری بابت شروع کار متقبل میشوید. بجای اینکه مثل بقیه، مونتاژکار پرینتر سه بعدی دست ساز شوید و مخارج زیادی بابت تبلیغ و سایت و … بدهید، مرکزی برای عیب یابی و تعمیرات چاپگرهای سه بعدی ایجاد کنید و مطمئنا درآمد پایداری خواهید داشت.

انواع مشاغل مرتبط با چاپگر سه بعدی در ایران

۱– خدمات چاپ سه بعدی:

وقتی یک پرینتر سه بعدی بخرید و سفارش ماکت سازی و قطعه سازی را دریافت کنید، می توانید بر اساس هر ساعت چاپ پول بگیرید. افراد زیادی خواهان چاپ مدلهای سه بعدی خود هستند، زیرا قالبسازی سنتی فرآیندی است که برای قطعات کم ساگار نیست. مشتریان شما دانشجویان معماری،‌ عمران، شهرداری ها و مراکز هنری برای ساخت تندیس یا قطعه سازان شرکتهای کوچک و بزرگ هستند که نیاز دارند یک نمونه اولیه قبل از تولید انبوه از محصول طراحی شده داشته باشند.

نحوه دریافت مبلغ از مشتریانی که سفارش پرینت قطعه به شما میدهند بر اساس ساعت چاپ می باشد (با توجه به نرخ خرید متریال از بازار در آن دوره): یک مثال میزنیم تا بهتر درک کنید؛ من به شما یک فایل سه بعدی یک مجسمه را میدهم تا تعرفه قیمت آنرا برای چاپ با ترموپلاستیک اعلام کنید. شما فایل سه بعدی را در نرم افزار اسلایسر چاپگر سه بعدی گذاشته و پس از پردازش فایل، نرم افزار اعلام میکند که زمان تقریبی چاپ ۳۰ ساعت میباشد. بنابراین با توجه به عرف بازار در شهر شما و زمان سفارش، فرضا هزینه هر ساعت پرینت سه بعدی ۴۵ هزار تومان است؛ بنابراین ۴۵*۳۰ = ۱٫۳۵۰٫۰۰۰ تومان قیمت پیشنهادی شما به مشتری برای ساخت این مجسمه است. تعرفه هر ساعت چاپ با توجه به مکان، زمان و هزینه متریال توسط شما تعیین میشود تا علاوه بر کسب سود، هزینه خرید متریال و مصارف جانبی مثل برق و … نیز سرشکن شود.

طراحی یا ادیت فایل سه بعدی برای بهینه سازی با پرینتر سه بعدی نیز هزینه های جداگانه ای دارد و باید از مشتری دریافت کنید.

پرینتر سه بعدی با متریال فیلامنت (FDM) که انواعی از ترموپلاستیک است برای این کار مناسب است. مهارت خیلی بالایی هم نمی خواهد: وقتی پرینتر سه بعدی میخرید، آموزش کار با آن به شما داده میشود. به تدریج و کار کردن بیشتر با دستگاه، تجربه شما هم بیشتر میشود و فقط کافی است مشتریان فرمت سه بعدی مدل را به شما بدهند،‌ نرم افزار چاپگر سه بعدی محاسبات و تنظیمات پیچیده را انجام میدهد و شما فقط تنظیمات معمول را انجام میدهید، به مشتری زمان چاپ را اعلام کرده و بر اساس هر ساعت مبلغی دریافت میشود. موادی که برای چاپ در پرینتر استفاده میشود، متریال فیلامنت (نوعی رشته ترموپلاستیک) نام دارد.

۲– پرینت سه بعدی محصولات خلاقانه:

3DPrinter-Project

قبل از ظهور چاپگرهای سه بعدی، ساخت حجمهای هنری کاری پیچیده محسوب میشود ولی حالا با چاپگر سه بعدی کار آسان شده است. مدلهای سه بعدی زیادی در اینترنت به رایگان وجود دارد که برای ساخت اشیای تزیینی یا هنری به راحتی دانلود میشود و شما پس از پرینت سه بعدی میتوانید با قیمت مناسبی به فروش برسانید. 

free 3d model

در واقع محصولات خلاقانه ای را با پرینتر سه بعدی میسازید و خریداران زیادی نیز خواهان آن هستند. مثلا چاپ سه بعدی گلدان، دیوار آویز، زینت دهنده وسایل آشپزخانه، عروسک و غیره که میتوانید آنرا به عنوان محصولی هنری یا صنایع دستی در فروشگاه اینترنتی دیجی کالا با هزاران بازدید روزانه برای فروش قرار دهید. 

پرینتر سه بعدی
پرینتر سه بعدی طلا و جواهرات

۳– پرینت سه بعدی قالب طلا و جواهرات:

سابقا خدمات پرینت رزینی کاری درآمدزا و آینده دار در ایران محسوب میشد ولی با توجه به نوسان ارز و افزایش بسیار شدید متریال رزین این نوع چاپگرها ریسک خرابی پرینت بالا رفته و سود سابق را ندارد.

نوع پرینتر سه بعدی این شغل متفاوت از موارد قبلی است. برای چاپ قالبهای طلا و جواهرات از پرینتر سه بعدی نوری (dlp) که متریال مصرفی آن رزین است، استفاده میشود. ابعاد کار کوچک و ظریف بوده و دقت بیشتری در کار نیاز است. در ایران جواهرسازان خودشان چاپگر رزینی تهیه کرده اند و کمتر سفارش آنرا به شما خواهند داد زیرا تعرفه خدمات چاپ رزینی بسیار گران شده است.

۴– آموزش چاپ سه بعدی:‌

فناوری پرینت سه بعدی، علم جدیدی است. هنوز در کل جامعه ایران باب نشده است، پس خلاء کارشناس و مربی چاپگر سه بعدی به شدت احساس میشود. سازمانها و افراد زیادی هستند که نیاز به آموزش دارند و این فرصت خوبی برای درآمدزایی است. این کار نیاز به مهارت بالا در دانش چاپ سه بعدی دارد ولی خیلی سخت نیست، فقط انگیزه میخواهد!

free book

| دانلود رایگان کتاب پرینتر سه بعدی |

۵– تعمیرکار (تکنیسین) پرینتر سه بعدی:

مثل مورد بالا نیاز به متخصص ماهر تعمیر،‌ عیب یابی و نگهداری چاپگر سه بعدی به شدت در ایران احساس میشود. مثل هر دستگاه دیگری پرینتر سه بعدی گاهی از کار می افتد یا نیاز به سرویس دوباره دارد. پس یک فرصت شغلی خوب در انتظار شماست. یادگیری آن نیاز به مهارت و انگیزه بالا دارد که ارزشمند است چون درآمد تضمین شده و سودآوری نصیبتان میکند. همه مشتریان هم با احترام و بعنوان فردی مشکل گشا به شما نگاه میکنند. در این شغل با گذر زمان تجربه هم کسب می کنید و به اصطلاح استادکار شده و بین مشتریان اعتبار کسب خواهید کرد.

۶- بازاریابی چاپ سه بعدی و پرینتر سه بعدی:

کسانی که فارغ التحصیل رشته های مهندسی فروش هستند و می خواهند شغلی در حوزه بازاریابی داشته باشند، حوزه چاپگر سه بعدی منتظر آنهاست. کافی است قدرت بیان بالا داشته باشید؛ سازمانها و اشخاص زیادی در حوزه صنعت و هنر، مشتریان پولسازی برای شما خواهند بود.

۷- درآمدزایی دلاری از طراحی سه بعدی:

free software

روش اول: اگر علاقه به مدل سازی سه بعدی دارید، نرم افزارهای زیادی برای کار وجود دارد: کتیا و زیبراش (بیشترین درآمدزایی در بازار فعلی ایران)، ۳DMax، Maya، سالید ورک، Qura، اتوکد و غیره. شرکتهایی که خدمات چاپ سه بعدی عرضه میکنند،‌ شدیدا نیازمند مدلساز حرفه ای هستند و حاضرند حقوق های بالایی نیز بدهند. برای این شغل میتوانید با کارفرما همکاری کنید یا پروژه محور توسط خودتان انجام شود (مثل سرویس راه اندازی چاپ مدل سه بعدی است که در بالا توضیح دادیم). خوبی این حرفه عدم محدودیت به حوزه چاپ سه بعدی است و مشتریان شما بسیار گسترده هستند. در واقع حرفه ای ایده آل برای فارغ التحصیلان هنر، معماری، طراحی صنعتی یا کارآموزان علاقمند است. جدیدترین و پرطرفدارترین شغل برای مدلسازی سه بعدی یادگیری نرم افزار Zbrush است که کاربرد و خواهان زیادی برای طراحی  چهره، مجسمه سازی و غیره دارد و یک ابزار مکمل خوب در کنار چاپگر سه بعدی است.

روش دوم: علاوه بر درآمدزایی ریالی میتوانید مدلهای سه بعدی خود را در وبسایتهای معروف آپلود و فروش مدل سه بعدی (فایل سه بعدی پریمیوم) قرار دهید و با قیمت گذاری روی آنها به درآمد دلاری دست یابید (کافیست در اینترنت، شرکتهایی که وریفای حساب پی پال را برای ایرانیان انجام میدهند را جستجو کنید. وقتی حساب بین المللی PayPal داشته باشید میتوانید در هر سایتی یک درگاه واریز وجه بنام خودتان ایجاد نمایید).

 

whatsapp

برای مشاوره رایگان کاربرد چاپگر سه بعدی در حوزه کاری خود یا کارآفرینی با پرینتر سه بعدی با ما از طریق واتس اپ تماس بگیرید: https://wa.me/989125257385

14 دیدگاه دربارهٔ «روشهای کسب درآمد (کارآفرینی) با یادگیری پرینتر سه بعدی»

 1. حسن خانی

  سلام. من یک بازنشسته بانک هستم . ایا می توانم باخرید پرینتر سه بعدی برای جبران بخشی ازهزینه زندگی از ان کسب درامد کنم و اوقات بیکاری را هم پرکنم ؟ لطفا درصورت امکان پاسخ را مکتوب گذاشته یابصورت فایل صوتی بگذارید تا بتوانم چندبار انرا بررسی کنم.ضمنامن دیپلم هستم اما به این مورددربین خیلی اموردیگرکه بررسی کردم بسیارعلاقهمند شدم .قبلا از راهنماییتان سپاسگذارم.

  1. آموزش پرینتر سه بعدی

   با سلام . خیر اصلا پیشنهاد نمیکنیم که با خرید چاپگر سه بعدی میتوانید درآمد داشته باشید. کار با پرینتر به مهارت اپراتوری کامپیوتر، مباحث مدلسازی و هزینه تبلیغات اینترنتی برای جذب مشتری نیاز دارد و با توجه به اینکه شما آشنایی با این موارد ندارید و سن بالای شما و عدم آشنایی با موارد جانبی دیگر، سبب خستگی، سردرگمی و ناامیدی شما می گردد و به مشکلات زیادی خواهید خورد. لطفا منطقی فکر کنید و گول حرفهای فریبنده فروشندگانی که ادعای درآمد میلیونی از ۳dPrinter میکنند را نخورید. اگر سرمایه محدودی دارید آنرا در این راه پر ریسک بر باد ندهید.
   البته که بعنوان سرگرمی دوران بازنشستگی، داشتن چاپگر۳بعدی خیلی هم خوب است ولی ابزار کسب درآمد با توجه به شرایط شما خیر.

  2. ناشناس

   سپاسگذارم از پاسخ منطقی وخردمندانه تان .اما حق باشماست چون درچند سال اخیر مندر بورس ایران ، فارکس و ارزهای دیجیتال فعالیت و ۱۰۰ها ساعت اموزش مجازی وحضوری دیدم اما غیراز اندکی درامد در سال ۹۹در بورس ایران به هیچ درآمدی نرسیدم اما خیلی با احتیاط عمل می کردم سرمایه هم ازدست ندادم و اینکه امروز به پرینتر۳بعدی رو آوردم چون حوصله ام سرمیره و فکر کردم وسیله ایست که اگر کمی به ان مسلط شوی می تونی ضمن سرگرمی بسیاری ازتخیلات و افکارتو اجرا کنی . بهرحال خیلی از راهنمایی تون ممنونم.

  1. سلام ببخشید میشود چند وبسایت معروف برای بارگذاری مدل سه بعدی معرفی کنید؟

  2. آموزش پرینتر سه بعدی

   لطفا به دو لینک زیر سر بزنید:
   https://www.3dpe.ir/free-3d-model-for-3d-printer
   https://www.3dpe.ir/shop/3d-print-file

 2. محمد حسن زبرجد

  سلام آیا میشه از پرینتر سه بعدی برای تولید قطعات پلاستیکی به جای استفاده از قالب و روش تزریق پلاستیک استفاده کرد و از لحاظ کیفیت تفاوتی خواهند داشت؟وصرفه اقتصادی آنها نسبت به هم چطور است؟

  1. آموزش پرینتر سه بعدی

   پرینتر سه بعدی برای تولید نمونه اولیه یا کانسپت محصول پیش از فرآیند قالبسازی کاربرد دارد تا صحت و دقت طراحی بررسی شود
   اگر قطعات تان در حجم کم و برای کاربردی خاص هست مثل قطعات ربات، اسباب بازی یا کارهای خلاقانه دیگر بله میتوان با چاپگر آنرا تولید کرد
   ولی اگر هدفتان تولید انبوه قطعات و با کیفیت بسیار بالا باشد چاپ سه بعدی نمیتواند جایگزین کیفیت تزریق پلاستیک شود و از نظر زمان و هزینه نیز منطقی نیست

 3. سلام خسته نباشین.یکدستگاه پرینتر سه بعدی چقدر قیمت داره و مواد اولیه ان طورتهیه میشه؟؟؟؟ ایا در مورد حرید و کار کردش بما کمک میکنین ؟؟؟

  1. آموزش پرینتر سه بعدی

   سلام در ایران عمده پرینترها با متریال ترموپلاستیک هستند و برای ساخت نمونه سازی یا قالبسازی یا درآمدزایی به کار میروند. کلا پرینتر سه بعدی برای ساخت کانسپت هست و تصور دستگاهی برای تولید انبوه کالا را نداشته باشید. برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید ۰۹۱۲۵۲۵۷۳۸۵

 4. امین بخشنده

  با سلام
  بنده نیاز به تهیه یک عدد پرینتر سه بعدی جهت به روز کردن یک کارگاه مدل سازی قدیمی در همدان، دارم که البته درصورت امکان یک اپراتور هم نیاز دارم لطفاً جهت هماهنگی با بنده تماس بگیرید
  با سپاس بخشنده

  1. آموزش پرینتر سه بعدی

   سلام
   همکاران با شما تماس میگیرند
   تشکر

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
فهرست