» 3DPE » راهنمای خرید پرینتر سه بعدی
راهنمای خرید چاپگر3بعدی

راهنمای خرید بهترین پرینتر سه بعدی در ایران

 • ویژگیهای متمایز کننده یک سازنده معتبر پرینتر سه بعدی از فروشندگان صوری بازار ایران چیست؟

 • راهکارهای تشخیص کلاهبرداران از سازندگان معتبر پرینتر سه بعدی چیست؟

 • معایب و دردسرهای پرینتر سه بعدی ارزان چیست؟

 • چطور اعتبار مراکز آنلاین فروش پرینتر سه بعدی را تشخیص دهیم؟

 • آیا باید به تبلیغات و مصاحبه های تلویزیونی درباره پرینتر سه بعدی اعتماد کرد؟!

«همه چیزهایی که باید پیش از خرید چاپگر سه بعدی بدانید تا دچار ضرر مالی نشوید»

” در ایران وقتی بازار محصولی رونق می گیرد، همه سودای کسب درآمد از آن را می کنند. بازار فروش چاپگر سه بعدی نیز از این قاعده مستثنی نیست. جستجوی ساده ای در اینستاگرام یا اینترنت انجام دهید تا انبوهی از فروشندگان در برابرتان ظاهر شوند. اما چطور میان این همه مدعی، انتخاب درست را انجام می دهید؟ “

در این مطلب میخواهیم در کمال صداقت و بدون جانبداری، شما را راهنمایی کنیم چگونه به مطمئن ترین روش، پرینتر سه بعدی دلخواهتان را در بازار پیدا کنید. امیدواریم دانستن این نکات برایتان سودمند باشد تا سرمایه مالی گرانبهایی را که با زحمت بسیار جمع آوری کرده اید، با یک انتخاب اشتباه از دست ندهید.

اول هدف خود را از خرید پرینتر سه بعدی مشخص کنید و بعد بر اساس آن تصمیم بگیرید:

 • برای تفریح و سرگرمی میخواهید …
 • یا برای کسب و کارتان نیاز دارید؟ 

اگر هدفتان گزینه دوم است، باید خیلی بیشتر در بازار دقت کنید.

مقدمه:

 1. قبل از خرید حتما تست پرینت طولانی از یک فایل مختص خودتان با دستگاه انتخابی بگیرید.
 2. حضورا به محل کسب فروشنده مراجعه کنید.
 3. دستگاه باید حتما شامل گارانتی و خدمات پس از فروش معتبر باشد.
 4. اعتبار دامنه وبسایت فروشنده و پیج اینستاگرام را بررسی کنید.
 5. فروشنده معتبر دارای سابقه فروش قوی میباشد.
 6. اعتبار حقوقی و ثبت قانونی فروشنده را بررسی کنید.

حالا تمام موارد فوق را به ترتیب توضیح میدهیم.

راهنمای انتخاب پرینتر3بعدی

****

مشاهده ویدئوی نمونه کار چاپگر سه بعدی تراست ایکس ال پرو >>

1- قبل از خرید، حتما تست پرینت بگیرید:

پس از حضور در شرکت سازنده و انتخاب محصول، با توجه به هدف خریدتان از دستگاه، فایل سه بعدی اختصاصی خودتان را ارائه کرده تا با دستگاه انتخابی شما تست پرینت سه بعدی انجام شود (حداقل 15 ساعته) و به نمونه پرینتهای رایگان و ساده فروشنده اکتفا نکنید. مطمئن شوید فایل اختصاصی تان با دستگاه انتخابی شما چاپ میشود مثلا با شرکت هماهنگ کرده و در اواخر چاپ قطعه تان از دستگاه بازدید کنید (منطقی است که هزینه پرینت یا متریال مصرفی برای چاپ این نمونه اختصاصی را پرداخت کنید). با این کار کیفیت دستگاه را ارزیابی کرده و همچنین درک بهتری از کاربرد 3D Printer برای اهداف خود خواهید داشت و از متضرر شدن در آینده پیشگیری می کنید.

آفرهایی همچون ارسال رایگان و تست پرینت در محل (پس از بیعانه) … همه ترفند تبلیغاتی برای ترغیب شما به پرداخت پول به فروشنده است! چرا قبل از واریز وجه امکان تست محصول ندارید؟! وقتی پول بدهید دیگر کار تمام است و دستگاه را بدون تست، پیش خرید کرده اید.

راهنمای خرید چاپگر3بعدی

****

مشاهده ویدئوی نمونه کار چاپگر سه بعدی آتور ال پرو >>

2- حضوری برای خرید چاپگر سه بعدی اقدام کنید:

برای خرید پرینتر سه بعدی وقت گذاشته، برنامه ریزی کنید. تصور اشتباه اکثر خریداران این است که چاپگر سه بعدی نیز چیزی شبیه یک دستگاه کپی چندکاره خانگی است و میشود اینترنتی آنرا سفارش داد (بله در کشورهای پیشرفته اینچنین است ولی ایران فعلا اینطور نیست). خرید 3D Printer در ایران (مخصوصا بعنوان ابزار کارگاهی یا منبع درآمدزایی) مثل خرید خودروست؛ باید آنرا از نزدیک بررسی کنید. هرگز بدون بررسی حضوری، یک دستگاه چاپگر3بعدی را خرید اینترنتی نکنید؛ از کجا مطمئنید آنهمه ویژگی جذابی که برای محصول قید شده، واقعی هستند؟

هر گردی گردو نیست، قطعا وقتی درگیر خرید چاپگر سه بعدی شوید برایتان این سوال پیش می آید که چرا دو محصول با ویژگی مشابه، با قیمت‌های متفاوتی ارائه شده است؟! شما دچار شک میشوید ولی راهکار منطقی این است که پارامتر قیمت را در کنار عواملی مثل کیفیت دستگاه، سابقه تولید کننده، اعتبار حقوقی، گارانتی و خدمات پس از فروش بسنجید.

بنابراین تبلیغات مشاهده شده در وبسایتهای پربازدید اینترنتی، هر نوع مصاحبه و گزارش خبری در تلویزیون، تبلیغات شبکه های اجتماعی مثل پیجهای فروش اینستاگرامی، فروشگاه اینترنتی دیجی کالا، وبسایت ثبت آگهی دیوار، شیپور و … مرجع اعتماد نیستند. بدون حضور در محل کسب فروشنده، هیچ پولی واریز نکنید (اگر یک دستگاه بی کیفیت برایتان ارسال شد، چکار میکنید؟). سازندگان معتبر در وبسایت خود کاملا واضح آدرس و خط تلفن ثابت پشتیبانی (نه تلفن اینترنتی یا شماره موبایل) را برای مشاوره حضوری و خدمات پس از فروش قرار داده اند؛ با آنها تماس گرفته و حضورا در دفتر فروش، کیفیت دستگاههایشان را بررسی کنید.

مراقب باشید گول تبلیغات و توضیحات فریبنده برخی فروشندگان فرصت طلب حوزه پرینتر سه بعدی را نخورید، حتی اگر این مصاحبه – تبلیغات را در شبکه های تلویزیونی صدا و سیما مشاهده می کنید. (توضیحات بخش 4 مربوط به بررسی اعتبار وبسایت را با دقت بخوانید)؛ آیا واقعا عاقلانه است که به تبلیغ کذایی فروشنده چاپگر سه بعدی در یک برنامه تلویزیونی قبل از تحقیق و بررسی، اطمینان قطعی پیدا کنید؟!

تشخیص فروشنده معتبر

****

مشاهده ویدئوی نمونه کار چاپگر سه بعدی آتور ام پرو >>

3- از گارانتی و پشتیبانی معتبر فروشنده مطمئن شوید:

هرگز چاپگر سه بعدی بدون گارانتی (فاقد خدمات پس از فروش) را نخرید حتی اگر قیمت پایین آن عرف بازار را شکسته است. با توجه به گران شدن نرخ دلار، فروشندگان سودجو، محصولات ارزان چینی (یا دست ساز داخلی با قطعات چینی) را با برچسب قیمت ارزان به بازار تزریق کرده اند که کیفیت پایینی داشته و بعد از چند بار استفاده معیوب میشوند، ولی فاقد هر گونه پشتیبانی پس از فروش هستند. پرینتر سه بعدی مثل هر وسیله الکترونیک دیگری هر چند مدت یکبار، نیاز به سرویسکاری و تعویض قطعات دارد و فروشندگان متقلب از این مسئولیت شانه خالی میکنند و شما نهایتا با دستگاهی از کار افتاده تنها خواهید ماند.

دستگاههایی که تحت عنوان کیت مونتاژ پرینتر سه بعدی بفروش میرسند نیز از این قاعده مستثنی نیستند؛ فقط هنگامی این محصولات را خرید کنید که مهارت کافی برای ارزیابی کیفیت و مونتاژ فنی این دستگاه را دارید. اگر آماتور هستید، چاره ای ندارید که دستگاه آماده با گارانتی بخرید.

بنابراین با توجه به محدودیت بودجه خود بدنبال سازندگان معتبر ایرانی باشید که محصولات پرینتر سه بعدی خود را با گارانتی و خدمات پس از فروش عرضه می کنند. در صورتیکه اصرار به خرید برندهای خارجی دارید، باید بودجه زیادی کنار گذاشته و تنها مارکهای معتبر را انتخاب کنید. فروشندگان این محصولات وارداتی باید تضمین کنند که در آینده سرویسکاری یا تعویض قطعات این پرینترها را برایتان انجام خواهند داد (با توجه به تورم فعلی، تحریمها و نوسان ارزی چنین ادعایی بعید بنظر می رسد).

خودتان در بازار قطعات الکترونیک و مکانیکی یک جستجوی ساده انجام دهید تا میانگین قیمت قطعات پرینتر را متوجه شوید. استفاده از قطعات با کیفیت موجب دوام، کارکرد طولانی و بدون وقفه چاپگر سه بعدی خواهد بود که اگرچه در ابتدا هزینه بیشتری برایتان خواهد داشت ولی در مقایسه با هزینه تعمیر و ناراحتی عصبی خرابی مکرر پرینتر ارزان قیمت، موردی ناچیز محسوب می گردد.

نکته: خرید چاپگرهای سه بعدی دست دوم که در وبسایت دیوار، شیپور و … آگهی میشود را با دقت و احتیاط انجام دهید (بغیر از فروشندگان ثبت رسمی پنل فروشگاهی دیوار یا شیپور که دارای آدرس معتبر محل کسب هستند و وقتی از  اعتبارشان کاملا مطمئن شدید، میتوانید از آنها خرید کنید). حتی اگر صاحب فعلی دستگاه مورد نظر شما ادعا میکند که این مدل مربوط به یک سازنده معتبر است و هنوز گارانتی دارد، باور نکنید و خودتان شخصا از شرکت سازنده این دستگاه بپرسید آیا پرینتری که از خریدار اصلی به فردی دیگر فروخته میشود، شامل خدمات پس از فروش شرکت خواهد بود یا خیر؟

 پیش از واریز پول، یک فایل سه بعدی پیچیده با حداقل 15 ساعت زمان پرینت به فروشنده بدهید تا برایتان تست پرینت را انجام دهد. در محل فروشنده حضور یابید و مطمئن شوید تست با دستگاه مدنظر شما انجام میشود.

نکات مهم خرید پرینتر3بعدی

****

مشاهده ویدئوی نمونه کار پرینتر سه بعدی فاندر2ایکس >>

4- اعتبار دامنه وبسایت (تاریخ ثبت) و تاریخ انتشار اولین پست اینستاگرامی فروشنده را بررسی کنید:

در ایران هم مثل بقیه کشورهای دنیا، تمامی خریدها و جستجوی فروش کالا تا حد کمتری در اینستاگرام (متاسفانه بعلت فیلتر شدن) و اکثرا در گوگل انجام میشود. کاربران ایرانی کلماتی مثل خرید پرینتر سه بعدی و موارد مشابه را در گوگل و اینستاگرام سِرچ می کنند. بنابراین فروشندگان سودجو یا کلاهبرداران با ترفندهای مقطعی همانند خرید مزرعه لینک (تا موقتا در گوگل بالا بیایند)، حملات دیداس و لینک سازی اسپم برای دامنه اینترنتی فروشندگان باسابقه، خرید گوگل اد و خرید لایک و فالوور، بازدید سازی اینستاگرامی، تبلیغات پرهزینه … سعی میکنند در بالاترین جای صفحه قرار گیرند و کاربر را وادار به کلیک کنند. آیا میتوان به همه چیز اینترنت اعتماد کرد؟! میخواهیم به شما آموزش دهیم تا چطور قدمت و اعتبار دامنه اینترنتی و اکانت اینستاگرامی فروشنده پرینتر سه بعدی را بدست بیاورید و صحت ادعاهای فروشندگان فرصت طلبی که میگویند اولین در بازار ایران بوده اند و قریب به ده سال است فعالیت دارند … مشخص شود:

روش اول: بررسی اعتبار سایت: ساده ترین و سریعترین راهکار استفاده از ابزار گوگل است. به عکس زیر دقت کنید: وقتی نام تجاری فروشنده را در گوگل سرچ کنید مثلا دامنه ما (3DPE یا توسعه گران بعد سوم)، در صفحه نتیجه بر روی آیکن شماره 1 عکس زیر کلیک کنید تا تاریخ اولین ایندکس (خزش و ثبت وبسایت) توسط گوگل مشخص شود.

در عکس فوق اولین تاریخ ایندکس وبسایت ما سال 2014 ثبت شده است. در صفحه اصلی وبسایت ما نیز تاریخ شروع فعالیت از سال 1394 معادل 2015 میلادی قید شده است (صداقت با مشتری اولین گام برای موفقیت در هر کسب و کاری است؛ زیرا دروغگویی و فریبکاری نهایتا به رسوایی و شکست ختم میشود). 

روش دوم: بررسی اعتبار سایت: ترفند دوم کمی پیچیده تر است و معمولا نیاز به فیلتر-شکن یا v-p-n دارید، اگر در سیستم کامپیوترتان v-p-n ندارید میتوانید براحتی در بخش فروشگاهی addon یا extension مرورگر خود، کلمه vpn را سرچ کنید مثلا در فروشگاه گوگل افزونه veepn هست.

پس از نصب و راه اندازی v-p-n باید دامنه اینترنتی وبسایت فروشنده را در سایت موسسه آرشیو جهانی اینترنت Wayback Machine با آدرس web.archive.org (با فیلترشکن) وارد کنید.

یک مثال میزنیم تا بفمید چطور دروغگویی و فرصت طلبی برخی فروشندگان متقلب را تشخیص دهید؛ در عکس زیر دقت کنید:

بررسی قدمت دامنه

عکس فوق تاریخ اعتبار وبسایت یکی از فروشندگان چاپگر را نشان میدهد (به احترام صاحب آن وبسایت، اسم دامنه هایلایت قرمز شده تا پنهان بماند). مالک این وبسایت در یک برنامه تلویزیونی صدا و سیما به بینندگان گفتند که وبسایتشان ده سال سابقه فعالیت و فروش اینترنتی چاپگر سه بعدی دارد! اما در تصویر فوق، تاریخ اولین ثبت وبسایت ایشان و خزش آن بطور واضحی سال 2018 بوده است و اکنون هنگام نگارش این مطلب، ما در سال 2022 میلادی هستیم (یعنی فقط 4 سال)! یک وبسایت چطور میتواند ده سال فعالیت اینترنتی داشته باشد ولی از اواخر سال 2018 بارگزاری شود؟! متاسفانه بعلت عدم نظارت و بررسی حقوقی قبل از پخش در صدا و سیمای کشورمان برای چنین برنامه های «شومن گونه ای» که هدفش نه افزایش سطح علمی مخاطب بلکه فقط درآمد از تبلیغ، پرکردن جدول پخش و جذب بیننده عوام‌گرا می باشد، منطقی است که به این تبلیغات کذایی تلویزیونی اعتماد نکنید و در مورد آن بخوبی تحقیق نمایید.

ویدئوی این مصاحبه تلویزیونی دروغین در صفحه اول وبسایت همین فروشنده تحت عنوان “پرینتر سه بعدی …. در صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران” و همچنین پیج اینستاگرام این فروشنده باز نشر شده است و آنرا معیاری برای اعتبار داشتن در بازار تلقی می کند!

روش سوم: بررسی اعتبار اینستاگرام: ساده ترین راهکار مراجعه به اکانت اینستاگرام فروشنده و بررسی زمان انتشار اولین پستها، هایلایتها، استوری و … است. خرید از فروشندگانی که اکانت اینستاگرام آنها قدمت چندانی ندارد، ریسک بیشتری برایتان خواهد داشت. 

“هرگز نمیگوییم تمام فروشندگان اینستاگرامی یا فروشندگان رسمی سامانه ثبت آگهی دیوار، شیپور و … مشکوک هستند، خیر کارآفرینان محترم زیادی در اینستاگرام یا این پلنهای فروشگاهی رایگان فعالیت میکنند؛ چون شرایط ایجاد وبسایت شخصی و پرداخت هزینه‌های سنگین آنر ندارند. حرف ما عدم خرید غیرحضوری و عدم واریز وجه بدون تحقیق کردن است”.

****

در سامانه اینترنتی wayback machine میتوانید آرشیو محتوای قدیمی هر وبسایت را هم مشاهده کنید (اگرچه این صفحه آرشیوی اغلب با استایل و چینش خطادار ظاهر میگردد ولی متن و سایر اطلاعات نوشتاری قابل مشاهده است).

وبسایتهای دیگری هم هستند که میتوانید برای بررسی اعتبار مالک دامنه استفاده کنید مثل whois.com

نکته: به فارسی در گوگل جمله ” نحوه بررسی اعتبار وبسایت ” یا جملات مشابه را جستجو کنید تا آموزشهای فارسی خوبی را مطالعه کنید.

به عمل کار بر آید به سخندانی نیست! متاسفانه برخی فروشندگان تازه کار بازار چون هنوز شهرتی ندارند، اخلاق و انصاف را کنار گذاشته و علیه دیگر تولیدکنندگان باسابقه دروغ پراکنی میکنند. در چنین شرایطی، بهترین کار بازدید حضوری از همان شرکتی است که ادعای بی کیفیتی محصولاتش را شنیده اید؛ عملگرا باشید و حرف دیگران را بدون تحقیق کردن، سریع قبول نکنید. بازدید حضوری از محل کسب فروشندگان و پرینت مدل3بعدی دلخواه خودتان با محصولات آنها، بهترین معیار سنجش قبل از خرید است. 

****

مشاهده فیلم نمونه کار چاپگر سه بعدی مالر >>

خیال پردازی را کنار بگذارید و حرفه ای عمل کنید:

برخی پیج های اینستاگرامی و وبسایتهای اینترنتی ادعا می کنند با خرید چاپگر سه بعدی درآمد میلیونی خواهید داشت! درست است که بازار کارآفرینی چاپگر سه بعدی در ایران رونق یافته ولی افراد بسیاری قبل از شما در آن حضور یافته اند و شما باید مهارت و برنامه ریزی بالایی برای اضافه شدن به انبوه این رقبا داشته باشید.

کیفیت بانک اطلاعات برخی فروشندگان پرینتر سه بعدی همانند بسته های آموزشی درآمد روزانه دلاری است که در اینترنت بفروش می رسد و هیچ ارزشی ندارند (البته برخی از آنها نه همه). پس قبل از خرید این بسته های آموزشی درباره کیفیت و اعتبار آنها تحقیق کنید.

اگر میخواهید برای یادگیری هزینه کنید، موسسات باسابقه و معتبر حوزه آموزش پرینتر سه بعدی را پیدا کرده و در «ورکشاپ» آنها شرکت نمایید.

جیم کری دروغگو

****

فیلم پرینت سه بعدی مجسمه >>

5- سوابق مشتریان فروشنده را بررسی کنید:

یک سازنده معتبر در وبسایت خودش یا گوگل مپ (با توجه به فیلتر شدن گاه و بی گاه نقشه گوگل، جایگزینهای ایرانی مثل مسیریاب بلد یا نشان هم محبوب شده اند) یا در اکانت اینستاگرام یا سایر انواع شبکه‌های اجتماعی، کاملا واضح و شفاف نمونه کارها و عکس مشتریان شاخص خود را منتشر کرده است. با دقت در این عکسها و نام سازمانی خریداران سابق، میتوانید میزان راستگویی و اعتبار فروشنده را متوجه شوید:

فروشنده متقلب چون دستگاه خوبی ندارد ناچارا فیلمها و عکسهای نمونه پرینت برندهای خارجی یا شرکتهای ایرانی دیگر را با نرم افزارهای تدوینگر، ویرایش کرده، دوباره بنام خود منتشر می کند: برای سری عکس یا فیلمهای تکه تکه و کوتاهی که مارک چاپگر سه بعدی فروشنده در آن معلوم نیست و در حالت زوم شده، فقط بستر ساخت دستگاه و یک قطعه در حال پرینت را نشان میدهد، بهتر است شک کنید که آیا این فیلم واقعا متعلق به دستگاه ادعایی فروشنده است؟! چنین تیپ عکس و فیلمهایی که سازگاری عجیبی با بستر اینستاگرام دارند مکررا در پِیج اینستای افراد سودجو منتشر میشود و خریدار براحتی فریب میخورد.

درحالیکه یک سازنده معتبر، کاملا واضح از چاپگر سه بعدی خود فیلم و عکس منتشر میکند و در این فیلم لوگوی شرکت، کارت ویزیت شرکت، مارک دستگاه و … همزمان با پرینت قطعه بخوبی قابل رویت است.

یک فروشنده معتبر چاپگر سه بعدی، در وبسایت و اینستاگرام و … نام تجاری (حقوقی) برترین مشتریان خود را معرفی کرده است (مثلا در صفحه مشتریان ما یا گالری عکس مشتریان یا نمونه کارهای ما …) پس وجود چند عکس و فیلم مجهول از قطعات پرینت سه بعدی شده را ملاک نمونه کار و اعتبار فروشنده ندانید. از آنها بپرسید چه مدت است که فعالیت می کنند و به چه کسانی دستگاه فروخته اند.

نحوه خرید چاپگر3بعدی

****

فیلمی از پرینت سه بعدی ماکت معماری >>

6- اعتبار حقوقی فروشنده را بررسی کنید:

شرکتهای معتبر پرینتر سه بعدی در سازمانها و مراجع قانونی مرتبط با فروش، ثبت رسمی شده اند. مثلا سامانه های دولتی زیر که بستر فروش رسمی یا مرجع اعتبار حقوقی هستند:

 1. سامانه تدارکات الکترونیکی دولت
 2. نمایشگاه ساخت ایران
 3. غزال: صندوق نو آوری و شکوفایی
 4. سامانه نمایشگاه مجازی ایران
 5. سامانه توانمندی ایران (توانیران)
 6. لیست شرکتهای دانش بنیان

اگر نام تجاری فروشنده ای را در یکی از سامانه های الکترونیک فوق پیدا کردید، خیالتان راحت خواهد بود که فروشنده اعتبار قانونی دارد و می توانید از همین سامانه ها هم با فاکتور رسمی و بصورت خرید اقساطی برای آنها سفارش خریدتان ثبت کنید (روند دریافت محصول در این حالت زمان بیشتری می برد). فروشندگان صوری هم میتوانند فاکتور رسمی جعلی برایتان صادر کنند که بعدها بابت آن به دردسر میخورید و جریمه مالیاتی شامل حالتان می شود، بنابراین شخصا اعتبار حقوقی و مدارک رسمی فروشنده را از مراجع قانونی پیگیری کنید.

هر شرکت و شخصیت معتبر حقوقی در ایران ملزم به پرداخت مالیات شده است که هزینه سالیانه آنها را افزایش میدهد. تنها فروشندگان غیرقانونی و کلاهبرداران هستند که دغدغه ای بابت مسائل حقوقی و مالیاتی خود ندارند.

****

فیلم ساخت ماکت موتور تویوتا با چاپگر سه بعدی >>

7- آپشنهای محصول را از نزدیک بررسی کنید:

در وبسایتهای فروش پرینتر سه بعدی، اعداد شاخص جذاب و آپشنهای فریبنده بعنوان ویژگیهای دستگاه درج می شود؛ مثلا سرعت پرینت بالای … ، دقت چاپ … میکرونی، شاسی …

گول این ارقام را نخورید و از نزدیک دستگاه را بررسی کنید (در بخش قبل گفتیم، فایل سه بعدی STL قطعه کاربردی مرتبط با کار خودتان را آماده کرده، هزینه چاپش را پرداخت کنید تا فروشنده آنرا برایتان پرینت کند).

سرعت پرینت سه بعدی بالا و دقت چاپ خوب بصورت همزمان، حتی در برترین پرینترهای سه بعدی خارجی نیز امکان پذیر نیست (ذات فرآیند لایه گذاری چاپ سه بعدی). همچنین برای دقت پرینت سه بعدی بالا (رزولوشن خوب) چند عامل مهم مثل استاندارد محور حرکتی (ریل واگن – بال اسکرو)، استاندارد اکسترودر، کیفیت مادربرد (32 بیتی)، کیفیت موتورهای استپر، استاندارد شاسی، کیفیت مونتاژ قطعات مکانیکی … تاثیرگذارند که باعث افزایش قیمت محصول میشود و بعید است در محصولات ارزان همه این ویژگیها برقرار باشد.

برخی فروشندگان سودجو با دستکاری برد کنترلی چاپگر سه بعدی، پیکربندی مداری سرعت چاپ را به میزان دلخواه خود محدود می کنند (چون سخت افزار مادربرد و درایور توانایی پردازش ضعیفی دارد و معمولا داغ کرده و فرایند پرینت مختل میشود) ولی در توضیحات آپشن دستگاه همچنان ویژگی «سرعت بالای پرینت» درج میشود. شما هر چقدر هم در نرم افزار اسلایسر سرعت را بالا ببرید، نهایتا سخت افزار دستگاه همان سرعت پایین پیکربندی شده را اجرا می کند.

نکات مهم برای انتخاب و خرید پرینتر سه بعدی:

jim carrey

جالب است که برخی به اصطلاح سازندگان تازه وارد پرینتر سه بعدی، افرادی را در ظاهر مشتری به شرکتهای باسابقه میفرستند، تا جاسوسی دستگاهها را کرده و ایده مونتاژ بگیرند! این مشتریان صوری زیاده روی کرده و با سوالهای عجیبی که میپرسند باعث لو رفتن خودشان می شوند، ولی مشاوره دهنده شرکت با سابقه، همچنان احترام گذاشته و به روی خودش نمی آورد. همین فروشندگان هستند که اخلاق را کنار گذاشته و پشت سر سازندگان دیگر بدگویی نموده و مثلا به مشتری اعلام میکنند فلان شرکت قطعه اش آنطورست بیخودی تا اونجا نرو … مال من بهتره! مسلما داشتن رقبای خوب در یک بازار شفاف و سالم، موجب پیشرفت تمامی تولیدکنندگان و نهایتا بهبود سطح علمی میهن عزیزمان ایران می گردد، جای تاسف است که سودجویان بازار اینطور فکر نمی کنند.

«به عهدمان پایبند خواهیم ماند»

هدف مجموعه «توسعه گران بعد سوم» داشتن شفافیت و ارائه چاپگر سه بعدی خوب ایرانی با قیمت منصفانه است. برای ما اهمیت دارد که مشتریانی پایدار و رضایتمند داشته باشیم و به هیچ وجه تمایل نداریم مانند برخی فرصت طلبان و کلاهبرداران بازار پرینتر سه بعدی با کاهش کیفیت قطعات یا دیگر راهکارهای متقلبانه، سبب سلب اعتماد مشتریان عزیزمان شویم. ما به این عهد پایبند خواهیم ماند و به هیچ قیمتی حاضر نیستیم این اعتماد چند ساله را خدشه دار نماییم.

واتس اپ phone تماس تلفنی چت آنلاین چت آنلاین
پیمایش به بالا