» 3DPE » پروژه آخر هفته: پرینت سه بعدی لوستری زیبا
لوستر دست ساز

پروژه آخر هفته: پرینت سه بعدی لوستری زیبا

یکی از کاربران آلمانی سایت Thingiverse پروژه لوستر زیبایی برای پرینت3بعدی منتشر کرده که با آن می توانید حسی دریایی را در خانه خود تجربه کنید.

اکنون با داشتن یک چاپگر سه بعدی دیگر چه کسی به خرید از فروشگاه های وسایل تزئینی نیاز دارد؟ خب، البته که ضروریست سری به مغازه ها بزنیم و وسایل راحتی جدید را بخریم، اما گزینه دیگر این است که برخی وسایل دکوری و شیک را برای منزلتان با دست خود بسازید. یکی از استفاده های متداول از پرینتر، ساخت وسایل روشنایی ابتکاریست که ایده های بیشمار و فوق العاده ای از آنها به اشتراک گذاشته شده است.

این دانشجوی آلمانی اخیرا چراغهای شناوری به شکل عروس دریایی طراحی کرده است. در این طراحی از علم ریاضیات و مفهوم دیاگرام ورونوی (Voronoi) الهام گرفته شده است.

مطلب مرتبط:‌ ده مدل جاسوییچی برای پرینت سه بعدی

استفاده از دیاگرام ورونوی باعث شده است حس دریایی بیشتری در این طراحی وجود داشته باشد. روی پوسته، تعدادی سوراخ تعبیه شده تا نورپردازی روی دیوار به زیبایی انجام شود. به اینها بازوهای عروس دریایی و تاثیر نورپردازی آن را نیز اضافه کنید و آن وقت احساس خواهید کرد که زیر دریا زندگی می کنید.

وسایل مورد نیاز و روش ساخت لوستر:

از آنجایی که لوستر در سبک پیچیده ای طراحی شده است، برای پرینت بخش پایه مدل نیاز به استفاده از ساپورت دارید. تمام فایل های STL مربوط به بازوها و دیگر بخش ها در سایت Thingiverse منتشر شد و شما می توانید این فایلها را د از لینک زیر دانلود کنید:

بغیر از دستگاه چاپگرتان، متریال فیلامنت (ترجیحا در رنگهای شاد و گرم) و فایل3بعدی، به اجزای دیگر نیاز دارید تا لوستر خود را روشن کنید. این وسایل عبارتند از:

  • باتری 9 ولت
  • LED پنج میلیمتری
  • سوییچ الکتریکی
  • مبدل ولتاژ
  • رابط باتری 9 ولت
  • تعدادی کابل
  • روبان و آویز تزیینی

هنگامی که تمامی بدنه لوستر را پرینت و همینطور وسایل الکترونیکی لازم را تهیه کردید، وقت آن رسیده که آنها را مونتاژ کنید. حالا LED ها را برداشته و آنها را از انتهای مدل پرینت شده عبور دهید و به وسیله سوئیچ به باتری وصل کنید.

قسمتهای بالایی و پایینی مدل پرینتی طوری طراحی شده اند که براحتی روی هم قرار بگیرند اما با این حال ممکن است نیاز به کمی سمباده زنی داشته باشید. در نهایت، لوستر را به کابلها وصل کنید که برای روشن کردن LED بکار می رود. مونتاژ در همین نقطه به پایان می رسد. خب، حالا در یک اتاق تاریک این لوستر زیبا را روشن کنید تا متوجه شوید نورپردازی این چراغ طرح عروس دریایی چقدر زیباست.

بعنوان ختم کلام پیشنهاد میکنیم از لینک فوق به مجموعه فایلهای انواع لوستر و آباژور قابل ساخت با چاپگر نیز سر بزنید و آنها را رایگان دانلود کنید.

لطفا پیشنهادات و نظرات خود را در بخش کامنت پایین صفحه مطرح کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
telegram

مشاوره خرید و پشتیبانی مشتریان

واتس اپ phone تماس تلفنی چت آنلاین چت آنلاین