» 3DPE » معرفی و دانلود 10 مدل سه بعدی رایگان جمجمه برای پرینتر سه بعدی
پرینت3بعدی

معرفی و دانلود 10 مدل سه بعدی رایگان جمجمه برای پرینتر سه بعدی

در این مقاله میخواهیم ده نمونه فایل سه بعدی جمجمه جالب را برای دانلود معرفی کنیم تا بتوانید آنها را چاپ سه بعدی کنید. جمجمه از اجسامی نمایشی هستند که قابلیتهای باورنکردنی پرینترهای سه بعدی را نشان می دهند. بشریت همیشه مجذوب و مبهوت مرگ و معنای زندگی بوده است؛ آنها می توانند ترسناک، زیبا و حتی خیال انگیز باشند.

  1. Voronoi Skull 3D Model

3d print

این طرح سه بعدی چیست؟

این یک طرح استاندارد سه بعدی از جمجمه است که در Thingiverse به اشتراک گذاشته شده. در این مدل از الگوی «Voronoi» استفاده شده و سطح طرح به بخش هایی به نام «seed» تقسیم شده که حول محور یک مجموعه «نقطه» شکل می گیرند. نوری به داخل جمجمه اضافه شده و آن را به یک چراغ تزئینی شگفت انگیز تبدیل کرده که برای جشن هالووین یا آباژو دکوری مناسب است.

چه کسی آن را ساخته؟ Ming Shiuan

کجا منتشر شده؟ Thingiverse.com | دانلود 3D Model

  1. Celtic Skull 3D Model

3d model

این طرح سه بعدی چیست؟

این یک جمجمۀ سه بعدی توخالی است که، هم روی سطح و هم درون سوکتهای چشم اسکلت، با الگوی Celtic تزئین شده است. در عکس یک چراغ اضافه شده تا حال و هوای کدوی هالووین را تداعی کند.

چه کسی آن را ساخته؟ ARTEC3D. اقتباس (مدل توخالی) توسط 3DWP، که یکی از طراحان حرفه ای هلندی است.

کجا منتشر شده؟ Thingiverse.com | دانلود 3D Model

  1. Human Skull 3D Model

3d model

این طرح سه بعدی چیست؟

این یک مدل استاندارد از جمجمۀ انسان است. نگاهی دقیقتر به این مدل نشان می دهد که جمجمه تا چه حد دارای جزئیات است و حتی به ریشۀ دندان و استخوان فک جداگانه مجهز است.

چه کسی آن را ساخته؟ MacFyver (از یک مدل GrabCad). بازسازی به عنوان یک شیء واحد از طرف یک تیم فرانسوی به نام LeFabshop.

کجا منتشر شده؟ Thingiverse.com | دانلود 3D Model

  1. T-Rex Skull 3D Model

3d printاین طرح سه بعدی چیست؟

یک مدل سه بعدی از جمجمۀ دایناسوری به نام «تیرانوسوروس» است که توسط شرکت Makerbot (سازنده چاپگر3بعدی آمریکایی) بعنوان بخشی از یک درس آموزشی برای دانش آموزان منتشر شده. نه تنها این یک مدل کاملاً دقیق است، بلکه اطلاعات مفصلی را در یک قالب آموزشی ارائه می دهد تا به آموزش در مورد T-Rex و فسیل ها کمک کند. این یک کاردستی خوب برای کلاس محسوب می شود! یا می توانید آن را به عنوان مجسمۀ تزئینی روی میز بگذارید. این مدل نزدیک به یک میلیون بار دانلود و پرینت شده ؛ پس مدلی محبوب به شمار می آید.

چه کسی آن را ساخته؟ Makerbot

کجا منتشر شده؟ Thingiverse.com | دانلود 3D Model

  1. Maverick Pilot Skull 3D Model

3d modelاین طرح سه بعدی چیست؟

این یک مدل از خلبان «Maverick» است که احتمالاً از روی فیلم «Top Gun» با بازی «تام کروز» اقتباس شده است. متاسفانه مدل سه بعدی رایگان نیست و باید از وبسایت خریداری شود.

چه کسی آن را ساخته؟ Paul Braddock

کجا منتشر شده؟ MyMiniFactory  

  1. Murray the Demonic Skull

این طرح سه بعدی چیست؟

اگر تا به حال بازی ویدیویی Monkey Island را انجام داده باشید، این جمجمه را با نام Murray the Demonic Skull میشناسید، شخصیتی که خود را وقف ترساندن قهرمان داستان یعنی Guybrush Threepwood میکند. این مدل می تواند یک پرینت سه بعدی تزئینی عالی برای تعطیلات باشد تا به وسیلۀ آن دیگران را بترسانید یا فقط از همراهی شخصیت های بازی ویدیویی محبوبتان لذت ببرید.

چه کسی آن را ساخته؟ Fotis Mint

کجا منتشر شده؟ MyMiniFactory | دانلود 3D Model

  1. Raven on Skulls Statue

3d model

این طرح سه بعدی چیست؟

این یک مجسمه با جزئیات زیاد است که در آن کلاغی روی دو جمجمۀ انسان نشسته است. برای ما، این مدل یادآور داستان های رازآلود «ادگار آلن پو» است.  طرح اصلی برای یک مسابقۀ هالووین در سال 2014 ساخته شده است.

چه کسی آن را ساخته؟ lordlilapause که آن را از روی طرح اصلی Di Grazia اقتباس کرده است.

کجا منتشر شده؟ MyMiniFactory | دانلود 3D Model

  1. Wireframe Skull Pencil Holder

3d print

این طرح سه بعدی چیست؟

این یک جمجمۀ بسیار انتزاعی و توخالی است که دهانۀ بالایی آن باز است، بنابراین می توان آن را با مداد و دیگر لوازم اداری پر کرد. طرح اصلی این مدل قرار بود به عنوان گلدان استفاده شود، اما ما توصیه نمی کنیم که درون این مدل سیمی آب بریزید…

چه کسی آن را ساخته؟ philnelson

کجا منتشر شده؟ Thingiverse.com | دانلود 3D Model

  1. BONE HEADS Demon Skull

3d print modelاین طرح سه بعدی چیست؟

این جمجمه بخشی از مجموعۀ «Bonehead» است. مجموعه ای از مدلهای جمجمه که دارای فکهای مفصل‌دار هستند. بر خلاف سایر مدلهای موجود در این لیست، این مدل فقط از سایت 3d KitBash قابل خرید است و می توانید آن را به صورت تکی با قیمت 8 دلار و به صورت مجموعه ای بین 35 تا 99 دلار تهیه کنید. آنها انواع مختلفی از جمجمه های موجودات واقعی و خیالی را با فرمت STL دارند، بنابراین حتماً سری به مجموعۀ آنها بزنید.

چه کسی آن را ساخته؟ 3DKitBash

کجا منتشر شده؟ 3D KitBash 

  1. Neanderthal Skull 3D Model

skull 3d model

این طرح سه بعدی چیست؟

موزۀ آناتومیک در دانشگاه ادینبورگ، تولید اسکن های سه بعدی بسیار دقیقِ قابل چاپ از روی مصنوعات موزه را آغاز کرده است. از جمله جمجمۀ گونۀ «نئاندرتال» که حدود 40 هزار تا 400 هزار سال پیش در منطقۀ اوراسیا ساکن بوده اند. اگر به دنبال وسایل آناتومیکی واقعی و مصنوعات برای خانه یا کلاس درس خود هستید، این گزینه بسیار مناسب است.

چه کسی آن را ساخته؟ Anatomical Museum

کجا منتشر شده؟ MyMiniFactory | دانلود 3D Model

دانلود کالکشن فایلهای سه بعدی مقاله

سفارش پرینت سه بعدی

خدمات طراحی و چاپ سه بعدی متریال ترموپلاستیک

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.