» پرینتر3بعدی » نیروی هوایی برای طراحی چاپ سه بعدی کولر موتور موشک به دانشگاه جانز هاپکینز 545 هزار دلار اعطا کرد
موشک

نیروی هوایی برای طراحی چاپ سه بعدی کولر موتور موشک به دانشگاه جانز هاپکینز 545 هزار دلار اعطا کرد

نیروی هوایی ایالات متحده به منظور تولید قطعات موتور چاپ سه بعدی به مدرسه مهندسی وایتینگ دانشگاه جانز هاپکینز بیش از نیم میلیون دلار اعطا کرد. این پژوهش بمنظور پایان دادن به وابستگی سیاسی نیروی هوایی به موتور موشک روسی در حال انجام است.

پس از اشغال شبه جزیره کریمه اوکراین در سال ۲۰۱۴ توسط روسیه، اتحادیه اروپا و ایالات متحده آمریکا علیه روسیه تحریم هائی را تصویب کردند به این امید که ولادیمیر پوتین اشغال نظامی منطقه مورد مناقشه را به پایان رساند. خودداری روسیه از پذیرفتن توافقات جامعه بین المللی در ایالات متحده آمریکا باعث شد تا تعدادی از ارتباط های تجاری با دولت شوروی سابق از جمله آنهایی که نظامی است قطع شوند.

به عنوان بخشی از تلاش امریکا برای از حذف هر گونه وابستگی به مهندسی روسیه، نهادهای مختلف آموزشی و پژوهشی موظفند برای کالاهای روسی که قبلا استفاده می شد، جایگزین‌های آمریکائی ایجاد کنند. به عنوان بخشی از این طرح ملی به مدرسه فنی و مهندسی وایتینگ دانشگاه جانز هاپکینز، قراردادی به مبلغ ۵۴۵۰۰۰ دلار از نیروی هوایی ایالات متحده اعطا شده است.

اولین سری از فناوری تقویت کننده نیروی محرکه BAA ، جوایزی ارائه شد تا پژوهش تکنیک های ساخت مواد افزودنی را فراهم کند که برای ایجاد محفظه سرد برای موتورهای موشک مایع می تواند مورد استفاده باشد.

نیروی هوایی در حال حاضر با استفاده از RD-180 موتور موشک روسی به پرتاب موشک Atlas 5 نیرو می دهد که این موشک برای راه اندازی بسیاری از ماهواره امنیت ملی ایالات متحده استفاده شده است. اگر چه کنگره بودجه ای را به منظور جایگزینی RD-180 روسیه اختصاص داده بود، نیروی هوایی تصمیم گرفته به منظور ترغیب رقابت در اقدامات نظامی آنرا به نیروی کار خود محول کند.

موشک فضایی
موشک در حال حمل به سکوی پرتاپ
پرینت سه بعدی
پرینت سه بعدی قطعات موشک فضایی آمریکا

نیروی هوایی دو هدف اصلی برای پروژه هایش با دو سال مهلت مشخص کرده است. در درجه نخست ، کاهش هزینه های قطعات نیروی رانش موشک با استفاده ازچاپ سه بعدی و مواد جدید، و در درجه دوم ، افزایش توان راه اندازی آن حتی با کاهش هزینه ها. ژنرال ساموئل گریوز فرمانده مرکز سیستم های موشکی و فضایی و مسئول اجرایی برنامه های نیروی هوایی توضیح داد:

هدف نهایی از استراتژی ما داشتن تعدادی تامین کننده داخلی هواپیما که قادر باشند الزامات امنیتی ملی فضارا تامین کنند . این به منظور یکپارچه شدن دسترسی مطمئن ایالات متحده به فضا، انتقال برنامه تکامل یافته تجهیزات پرتاب به دور از وابستگی استراتژیکی خارجی و حمایت از دوام تجارت صنعت پرتاب ایالات متحده در بازار جهانی ضروری است.

قرارداد اعطا شده به مدرسه مهندسی وایتینگ در دانشگاه جانز هاپکینز اولین سری از قراردادهای برنامه ریزی شده برای توسعه قطعات نیروی محرکه ارزان تر است. نیروی هوایی برنامه ریزی می کند تا برای شش تا هشت شراکت با ارزش ترکیبی از ۳۵ میلیون دلار داشته باشد. با اکثریت بزرگی از این رقم هنوز هم اهدا می شود، انتظار می رود معاملات پر هزینه تری طی ماه های آینده به پایان خواهد رسید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Enter Captcha Here : *

Reload Image