» 3DPE » چاپ لباس نورانی توسط بهناز فرحی، طراح ایرانی
بهناز فرحی

چاپ لباس نورانی توسط بهناز فرحی، طراح ایرانی

بهناز فرحی طراح لباس «بادی اسکپ» خالق رقص نورانی هنگام تحرک. Bodyscape، لباس «فشن» پرینت سه بعدی شده ایست که با حرکات شخصی که آنرا پوشیده، درخشان میشود؛ طرح این پوشاک از بدن انسان الهام گرفته شده است.

آیا شما لباسی که با توجه به حرکات بدنتان نورانی میشود را خواهید پوشید؟! این سبک پوشاک قطعا میتواند برای تفریح و جشن ها استفاده شود. فقط صدها نفر از مردم را تصور کنید که فقط با حرکت کردن، دریای با شکوهی از نور درست میکنند!

بهناز فرحی
بهناز فرحی

این فلورسنت است که شما را قلقلک میدهد؛ باید به این لباس عادت کنید، لباسی تعاملی که توسط بهناز فرحی طراحی شده است. فرحی (Behnaz Farahi)، ایرانی مقیم کشور آمریکا برای ساخت این ایده از پرینتر سه بعدی استفاده کرد. در این لباس از تعداد زیادی LED استفاده شده تا همانطور که خودش میگوید رقص شاعرانه ای از نور با توجه حرکات انسان بسازد.

ایده اولیه این لباس از بدن انسان الهام می‌گیرد. همانطور که فرحی توضیح میدهد: وقتیکه پوشنده، حرکت میکند و میچرخد، ژیروسکوپی که آهنگ حرکت شانه هایش را کنترل میکند، LED های روی لباس را روشن میکند.

لباس «بادی اسکپ» نقش مهندسی هندسه و مواد برای ساخت سازه های پویا و داینامیک  با پرینتر سه بعدی را نشان میدهد. او برای ساخت این لباس از پرینتر سه بعدی SLA و با موادی که انعطاف‌پذیر نبودند، استفاده کرد. او همچنین از سیستم روشنایی ادغامی برای ارائه بهترین کیفیت نمایش حرکت بدن انسان استفاده کرد؛ با اینکار، طراحان مد قادر به طراحی رقص هایی که با حرکات بدن هدایت میشود، هستند.

پرینتر سه بعدی
لباس سه بعدی بهناز فرحی

پرینتر سه بعدی: بالا بردن کیفیت نمایش حرکات بدن انسان

خانم فرحی، همزمان با استفاده از مهندسی هندسه و علم مواد، از خطوط بلندی روی پوست استفاده کرده که بر اساس خطوط توپولوژیکال خود پوست در سال ۱۸۶۱ توسط «کارل لانگر» آناتومی شناس، کشف شده است. این خطوط نشان دهنده قسمتهایی از پوست هستند که کمترین میزان انعطاف پذیری را دارند. در مورد «بادی اسکپ» گرچه هیچکدام از مواد پرینت سه بعدی شده، انعطاف پذیر نیستند اما کاربرد این خطوط بلند کمک به حرکت بدون لباس است.

بعنوان نتیجه؛ متریال پرینتر سه بعدی با این خطوط بهتر کار خواهند کرد تا بدون آن. فرحی با نقشه برداری از خطوط  بلند و همچنین کار با منحنیهای دو بعدی، لباس درخشنده ای ساخته که با زیبایی و ظرافت حرکت میکند.

سیستم نور آن با استفاده از یک ژیروسکوپ قابل ردیابی و ۹ محور حرکتی در شانه شخص پوشنده، کار میکند. این اطلاعات جمع آوری شده، سپس به میکروکنترلی که نوار  LEDهای قرار داده شده در زیر سطح پوشاک را روشن میکند، میرسد.

به خاطر حرکات بدن، بافتهای رنگارنگ گوناگونی روی این لباس جذاب به طور مداوم ظاهر میشوند. این لباس با نورهای دلربا و ظاهر فریبنده برای هر شخصی که آنرا بپوشد، زیباست.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا

مشاوره خرید و پشتیبانی مشتریان

واتس اپ phone تماس تلفنی چت آنلاین چت آنلاین