» پرینتر3بعدی » 18 استند هدفون ابتکاری که پرینتر سه بعدی ساخته است
مدل سه بعدی پرینتر

18 استند هدفون ابتکاری که پرینتر سه بعدی ساخته است

برای آن دسته مردمی که زمان زیادی را پای میز سر می‌کنند، هدفون یک وسیله بسیار مهم است. اما زمانی که از آنها استفاده نمی‌کنید؛ به خصوص آنهایی که قیمتی هستند را در نهایت بصورت خوابیده می‌گذارید، که ممکن است بعد از مدتی، کثیف شوند یا صدمه ببینند. میخواهید آنها را دور از صدمه نگهدارید؛ درحالیکه مطمئن باشید همیشه در دسترستان هم هستند؟!
پایه هدفون راه حلی هوشمندانه و زیبا برای این مسئله است، علاوه بر آن می‌تواند نشاندهنده شخصیت شما باشد!

اینجا گزیده‌ای از بهترین پایه‌های هدفون پرینت سه بعدی شده به همراه فایل دانلود، آورده شده است تا انتخابی سخت از میان آنها داشته باشید!

چاپگر سه بعدی
پایه هدفون پرینتر سه بعدی میکربات

نکته: برای دانلود در این سایتها نیاز به سرویس VPN دارید!

پرینت سه بعدی نگهدارنده هدفون، شماره ۱:

پایه هدفون میکربات (MakerBot)

دانلود مدل سه بعدی: Thingiverse

این مدل تفاوت بسیار زیادی با پایه هدفون‌های طراحی شده دیگر دارد که شما میتوانید آنرا با پرینتر سه بعدی خودتان چاپ کنید. طراح میکربات میگوید من این مدل را از طریق فرایند مورد استفاده در طراحی و مهندسی صنایع حرفه ای، که در آن مدل‌ها مکرر پرینت میشود، تولید کردم که منجر به نسخه نهایی شد که اینجا میبینید.

پرینتر سه بعدی
چاپ سه بعدی پایه‌ هدفون چند رنگ

پرینت سه بعدی نگهدارنده هدفون، شماره ۲:

پایه‌ هدفون چند رنگ

دانلود مدل سه بعدی: Cults3D

میتوانید این طرح محبوب را انتخاب کنید که با مواد چندگانه و رنگ‌هایش قدمی جلوتر محسوب میشود. افکت رنگ‌ها کاملا مثل لوازم آرایش است که از جذابیتش چیزی کم نمیکند.

چاپگر سه بعدی
استند هدفون با الهام از آرواره

پرینت سه بعدی نگهدارنده هدفون، شماره ۳:

گیره شبیه آرواره هیولا

دانلود مدل سه بعدی: MyMiniFactory

بصورت واضح باید گفت که این پایه هدفون شما نخواهد بود. بلکه گیره هیولایی خواهد بود که به میز شما وصل میشود! اما ما باید در اینجا بخاطر ویژگی‌های مثبتی مانند ریل و داک گوشه ها و طناب برای تنظیم آسان، از آن یاد میکردیم.

چاپگر سه بعدی
پرینت سه بعدی استند هدفون مشبک

پرینت سه بعدی نگهدارنده هدفون، شماره ۴:

استند هدفون زیبای مشبک

دانلود مدل سه بعدی: Pinshape

این پایه درجه پایین (البته اگر پرینتر سه بعدی شما دقت کمی داشته باشد، استند در نهایت چنین بافتی خواهد داشت) با زمینه ای جامد و بافت تودرتوی تصادفی، برای گرفتن کامل هدفون طراحی شده. این مدل از ۴ قسمت تشکیل شده تا فرآیند ذوب فیلامنت در تمامی انواع چاپگرهای سه بعدی بهینه انجام شود.

پرینتر سه بعدی
چاپ سه بعدی استند هدفون بسیار زیبا با زوایای تیز

پرینت سه بعدی نگهدارنده هدفون، شماره ۵:

استند هدفون بسیار زیبای با زوایای تیز

دانلود مدل سه بعدی: cults3d.com

این پایه زیبا از شمشیر سامورایی‌های ژاپنی الهام گرفته شده است. ستون وسط و پاهای آن مانند تیغه های تیز و زاویه دار است اما نه به اندازه ای که بخواهد میز یا هدفون شما را بشکافدکه اجازه میدهد شما آسوده باشید!

پرینتر سه بعدی
پایه هدفون با زوایای کلاسیک

پرینت سه بعدی نگهدارنده هدفون، شماره ۶:

پایه هدفون با زوایای کلاسیک

دانلود مدل سه بعدی: Thingiverse

ممکن است شما به دنبال استند هدفون ساده و زیبایی باشید که زیاد جلب توجه نکند؛ در این صورت ممکن است یک مدل بی سروصدا و کم زاویه مثل این مدل را ترجیح دهید که برای چاپ سه بعدی گرفتن کم هزینه هم هست.

پرینتر سه بعدی
پرینت سه بعدی پایه هدفون امگا با بافت جامد

پرینت سه بعدی نگهدارنده هدفون، شماره ۷:

پایه‌های هدفون امگا (بافت جامد)

دانلود مدل سه بعدی: Thingiverse

امگا از مدل محبوب موجود در تبلیغات الهام گرفته، نسخه اصلی آن با برش لیزری اکرولیک است اما امگای ساخته شده با پرینتر سه بعدی ممکن است درخشش و پرداخت آنرا نداشته باشد اما استفاده از فیلامنت باکیفیت و صیقل‌کاری واقعا کار راه انداز باشد و حداقل اینکه جای نگهداری دو هدفون را هم خواهد داشت.

پرینتر سه بعدی
پایه هدفون مشبک

پرینت سه بعدی نگهدارنده هدفون، شماره ۸:

استند هدفون امگا (مشبک)

دانلود مدل سه بعدی: Thingiverse

اینجا طراحی دیگری از امگا با بافتی شبکه‌ای جذاب و همچین کم مصرف فیلامنت چاپگر سه بعدی داریم. اثبات شده است که دوباره خوانی و دوباره سازی اصل یک چیز میتواند نتایج خوبی در پی داشته باشد؛ این مدل تایید این تفکر است. طرح واقعا زیبایی دارد، آنرا از دست ندهید!

مدل پرینتر سه بعدی
استند هدفون امگا (ارگانیک)
پرینت سه بعدی نگهدارنده هدفون، شماره ۹:

استند هدفون امگا (ارگانیک)

دانلود مدل سه بعدی: myminifactory.com

شرط میبندم فکر میک‌ردید که کار ما با پایه‌های جذاب امگا تمام شده، درست است؟! اینجا یک مورد دیگر برای شما در نظر گرفته شده است که نه جامد است و نه شبکه‌ای؛ بلکه دایره های ارگانیکی روی آن است. شاید این سبک طراحی بخاطر مصرف کم فیلامنت باشد که با زمینه‌ای جامد، هزینه زیادی برای پرینتر سه بعدی شما نخواهد داشت.

کاربرد پرینتر سه بعدی
استند هدفون مورب
پرینت سه بعدی نگهدارنده هدفون، شماره ۱۰:

استند هدفون مورب

دانلود مدل سه بعدی: Thingiverse

این پایه از نظر کاربری استادانه طراحی شده است (از روی هدفون‌های گیم ساخته شده است.) البته از نظر زیبایی چندان چنگی به دل نمی‌زند، ولی اگر به زمینه اش نگاه کنید متوجه میشوید که شیاری برای دسته میکروفون هدفون هم دارد، چقدر هوشمندانه!

پرینتر سه بعدی
پرینت سه بعدی پایه هدفون برای میز یا کمد

پرینت سه بعدی نگهدارنده هدفون، شماره ۱۱:

پایه هدفون برای میز یا کمد

دانلود مدل سه بعدی: Thingiverse

ما عاشق این مدل هستیم، چون به ما اجازه دو سبک استفاده را میدهد: شما هم می‌توانید بصورت معمولی از این پایه استفاده کنید و هم می‌توانید آنرا به لبه کمد یا میزتان وصل کنید. قسمت پلاستیکی کوچک فر خورده هدفون را در بر می‌گیرد که برای سطوح شیب‌دار هم مناسب است.

پرینتر سه بعدی
پایه هدفون چاق

پرینت سه بعدی نگهدارنده هدفون، شماره ۱۲:

استند هدفون چاق

دانلود مدل سه بعدی: myminifactory.com

این پایه محکم و قوی در هر اتفاقی به غیر از زلزله، هدفون شما را حفظ خواهد کرد! برای ساخت و مونتاژ راحت مدل آن در دو قسمت پرینت سه بعدی می‌شود: خیلی راحت پایه را به دایره وصل می‌کنید.

مدل سه بعدی
استند هدفون بسیار زیبا سبک هنر مدرن

پرینت سه بعدی نگهدارنده هدفون، شماره ۱۳:

استند هدفون بسیار زیبا سبک هنر مدرن

دانلود مدل سه بعدی: Thingiverse

ظاهرا همه طراحان با پایه هدفون‌های میکربات راضی نشدند و به سمت ساخت مدل‌های جذاب تری رفتند! این مورد با لبه های تیز و خط های طبیعی کاملا الهام بخش و مدرنیته بنظر میرسد. فقط برای اینکه مثل کیفیت ساختش مثل تصویرش زیبا باشد باید حتما یک پرینتر سه بعدی قوی داشته باشید، در غیر این صورت باید صیقلکاری و رنگ زدن پس از چاپ را انجام دهید.

چاپگر سه بعدی
پرینت سه بعدی پایه هدفون مینیمال

پرینت سه بعدی نگهدارنده هدفون، شماره ۱۴:

پایه هدفون مینیمال

دانلود مدل سه بعدی: myminifactory.com

آیا ترجیح میدهید فضای کاریتان بصورت مینیمال بماند؟ پس احتمالا این پایه مناسب شماست. بجای آنکه هدفونتان را کنار باند بیاندازید، از این مدل استفاده کنید. این مدل بسیار هوشمند است؛ زیرا بجای گرفتن تمامی نقاط فقط در قسمت‌های مهم یعنی گوشی‌ها قرار میگیرد! مصرف فیلامنت کمی هم برای چاپگر سه بعدی عزیزتان خواهد داشت.

پرینتر سه بعدی
پایه هدفون دو قسمتی

پرینت سه بعدی نگهدارنده هدفون، شماره ۱۵:

پایه هدفون دو قسمتی

دانلود مدل سه بعدی: Thingiverse

این مدل با دو تکه کوچک برای پرینت سه بعدی، عالی است. بصورت دو تکه برای مونتاژ و ساخت راحت تر طراحی شده؛ البته ظاهر خشن صنعتی آن شاید همه را راضی نکند، بهتر است پس از چاپ سه بعدی، کمی پرداخت روی آن انجام دهید.

پرینتر سه بعدی
چاپ سه بعدی پایه هدفون سه قسمتی

پرینت سه بعدی نگهدارنده هدفون، شماره ۱۶:

پایه هدفون سه قسمتی

دانلود مدل سه بعدی: Thingiverse

این مدل برای ساخت با پرینتر‌های سه بعدی کوچکتر یا رومیزی در نظر گرفته شده با سه تکه، برای ساخت و مونتاژ راحتتر. اگر چاپگر سه بعدی شما کیفیت پایینی دارد، احتیاج به پرداخت‌کاری بعد از پرینت خواهید داشت وگرنه پایه شما مثل عکس زبر و ژولیده خواهد بود!

مدل هدفون
استند هدفون زیبای لامپ دار

پرینت سه بعدی نگهدارنده هدفون، شماره ۱۷:

استند هدفون زیبای لامپ دار

دانلود مدل سه بعدی: Thingiverse

حتی بدون این رشته های LED هم این پایه بسیار جالب است. طراحی‌اش مانند میله ای است که هدفون را در هوا نگه داشته. اما مسئله اصلی کیفیت پرینت سه بعدی این میله و جاسازی رشته های LED شفاف در آنهاست  که به این شکل دیده شوند. در ضمن چون حرارت ایجاد خواهد کرد پس متریال فیلامنت باید به دما مقاومت مناسب داشته باشد وگرنه استند زیبایتان بعد از مدتی مثل شمع ریزش می‌کند!

پرینتر سه بعدی
پایه هدفون با طراحی ساده

پرینت سه بعدی نگهدارنده هدفون، شماره ۱۸:

پایه خلاقانه ساده

دانلود مدل سه بعدی: Thingiverse

پایه هدفون بی زرق و برق اما زیبا، بدون دسته و زواید اضافی که شبیه سر و گوش است. بصورت یک تکه پرینت سه بعدی می‌شود و دغدغه کالیبراسیون کردن پرینتر برای مدل‌های چند تکه‌ای را نخواهید داشت.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Enter Captcha Here : *

Reload Image