» پرینتر3بعدی » ده مدل از بهترین گلدان ها برای پرینت سه بعدی
3d print stl

ده مدل از بهترین گلدان ها برای پرینت سه بعدی

برخی  از طرحهای گلدان برای پرینت سه بعدی خیره کننده اند. در حالی که خرید همان گلدان سفالی ممکن است جیب شما را خالی کند، با پرینت سه بعدی گلدان می توانید پول خود را ذخیره کنید. اینجا 10 مدل از بهترین گلدان های پرینت سه بعدی را برای شما گردآوری کردیم.

گلدان چاپ سه بعدی 1: Low Poly Flower Pot

3d printer

کوچک اما زیبا، برخی مواقع سادگی بسیار موثر است. این گلدان کوچک که از روی مدل گلدان Low Poly ساخته شده و Clement C آن را طراحی کرده، مقدمه ای خوب و ساده برای علاقه مندان به گلدان های پرینت سه بعدی است. مدلی که در اینجا نمایش داده شده در مقیاس 125 درصد پرینت شده است.

منبع: سایت MyMiniFactory

گلدان چاپ سه بعدی 2: Droplet Vase

3d print

این طراحی شیک که توسط سازنده نیویورکی Victoria Crettenand انجام شده، در واقع پرینتی ساده و منطقی است. با این وجود، به دست آوردن سطح صاف و براق پایانی که در عکس می بینید چندان هم راحت نیست. در صورتی که برای چاپ از فیلامنت PLA استفاده کنید در آخر بافت های فشرده تری خواهد داشت.

یک جایگزین برای کسانی که باتجربه تر هستند فیلامنت ABS است که البته بعد از تولید باید آن را در حمام استون قرار داد تا سطح صاف و صیقلی به دست بیاید. اگرچه در زمان شروع ممکن است کمی پیچیده به نظر برسد اما فایل دانلودی حتی برای تازه کاران پرینت سه بعدی هم مناسب است.

منبع: سایت Thingiverse

گلدان شماره 3:  Art Vase

3d print

این طراحی خاص و زیبا به طور همزمان از پرینت سه بعدی و بازیافت بهره برده است. ظرف استفاده شده در گلدان در واقع یک بطری آب معدنی مصرف شده است. بخش های چاپی در روی بطری قرار می گیرند و به وسیله یک بخش داخلی به روی بطری پیچ شده و در جای خود ثابت می شود. در پایان کار، بطری بسیار هوشمندانه پنهان می شود و حتی می توان گفت تقریبا یک اثر هنری مدرن و درجه یک باقی میماند.

منبع: Thingiverse

گلدان شماره 4: Aqua

خدمات پرینت3بعدی

این شکل افسانه ای و عجیب و غریب که توسط طراح هلندی Virtox ساخته شده، از الگوریتم متحرک Morphing استفاده کرده که آن را تبدیل به یک گلدان می کند. این طراحی خاص که Aqua نام دارد جزئی از یک مجموعه گلدان است.

این طرح پیچیده و ارگانیک است و فرم آزاد دارد یعنی اگر در پرینت سه بعدی تازه کار هستید این گلدان انتخاب اول شما نخواهد بود! حتی برای افراد با تجربه تر نیز می تواند چالش ایجاد کند. با این وجود، کسانی که آن را دانلود و پرینت کرده اند معتقدند که زیبایی شناسی فوق العاده و منحصر به فردش ارزش تلاش و زحمت را دارد (به خصوص وقتی آنرا پرداختکاری و رنگ کنید).

منبع: Thingiverse

گلدان شماره 5: Vase form a Lightbulb

پرینت سه بعدی

طراحی Art Deco که توسط Conor Devine انجام شده نمونه ای دیگر در تلفیق پرینت سه بعدی و بازیافت است. در این مورد، سادگی زیبای یک حباب لامپ توخالی در کنار یک پایه نگهدارنده ارگانیک قرار می گیرد و نتیجه ای ارزنده به دست می دهد.

این طرح برای هر دو مدل لامپ سرپیچ دار و بایونت موجود است. در سراسر فرآیند پرینت نیازی به استفاده از ساپورت وجود ندارد و این یعنی حتی تازه کاران عرصه پرینت سه بعدی نیز می توانند بدون مشکل آن را چاپ کند.

منبع: MyMiniFactory

مدل گلدان شماره 6: Lace-Up Tiled Vase

خدمات پرینت سه بعدی

این طراحی غیرمعمول از Clockspring از تعداد زیادی کاشیهای مثلثی پرینت شده که در آخر بهم متصل میشوند، درست شده است. این طرح کاملا ضدآب نیست و نسبت به بقیه طرح ها نیاز به تلاش بیشتری دارد تا پس از پرینت، قطعات به هم چسبیده و گلدان را شکل دهند. (در واقع برای گل مصنوعی یا گیاهان خشک مناسب است). اگر دنبال چالش می گردید، این مدل قطعا به کار شما خواهد آمد.

منبع: MyMiniFactory

گلدان شماره 7: Spiral Vase

3d print

یکی دیگر از مجموعه طراحی هایی که با زمینه پیچ و تاب موجود است و توسط YSoft_be3D انجام شده، به راستی نمونه ای از تولید هنر زیبا در پرینت سه بعدی است. چاپ آن بر خلاف ظاهر پیچیده اش تقریبا آسان است با این حال بد نیست دستورالعمل طراحان رادر اینترنت برای این مدل مطالعه کنید یا نظرات کسانی را که قبلا این مدل ها را پرینت کرده اند را بخوانید تا نتیجه مطلوب حاصل شود. کمی صبر و نیز آزمون و خطا باعث می شود که یک پرینت با کیفیت از این طراحی خیره کننده تولید کنید.

منبع: Thingiverse

مدل گلدان شماره 8: Baby Groot Flower Pot

مدل پرینت سه بعدی

و حالا چیزی کاملا متفاوت: مدل Baby Groot که توسط Tom Davis طراحی شده از یک شخصیت کارتونی در مجموعه Guardians of  the Galaxy الهام گرفته است. به هر حال، این مدل جزو پرینتهای محبوب به شمار می رود. در واقع بسیار محبوب؛ به حدی که یک شرکت چینی اقدام به تولید مدل پلاستیکی آن برای فروش در بازار کرده است.

طبق گفته کسانی که این مدل را پرینت کرده اند، اندازه بالا و پایین آن بسیار مناسب است و در کنار حضور به عنوان گلدان می توان از آن برای جای خودکار و مداد و چیزهایی شبیه به این نیز استفاده کرد.

فراموش نکنید پس از پرینت نیاز دارید تا آنرا به سلیقه خودتان رنگ آمیزی کنید.

منبع: MyMiniFactory

گلدان شماره 9: Honey Comb Vase

خدمات پرینتر سه بعدی

این طراحی عالی از هنرمند، مهندس و سازنده Alexey Grishchenko، به نظر می رسد که مستقیم از بازی Minecraft برداشته شده است. پرینت آن کمی پیچیده تر از سطح متوسط پرینت های سه بعدی است. همچنین اگر می خواهید از آن به عنوان گلدانی پر از آب استفاده کنید، نیاز به انجام مراحلی بعد از پرینت نیز دارد.

برخی کاربران معتقدند که استفاده از چسب اپوکسی در سطوح داخلی و خارجی کار را به خوبی انجام می دهد. به هر صورت، این طراحی قطعا چشم نواز و زیبا است.

منبع: Thingiverse

گلدان پرینت سه بعدی 10: Wearable Planter Vase

مدل پرینتر سه بعدی

با کوچکترین گلدان این مجموعه که توسط Colleen Jordan طراحی شده و یک گلدان کوچک و بامزه پوشیدنی است آشنا شوید. اندازه کوچک آن باعث می وشود که پرینت آن تقریبا سریع انجام شود.

همچنین طراح آن، یک دستورالعمل بسیار مفید در مورد آموزش قرار دادن گیاهان کوچک در گلدان پرینت شده منتشر کرده است تا از ظاهر خوب، زنده ماندن و رشد آن اطمینان حاصل شود.

از کجا پیدا کنیم؟ Thingiverse

نویسنده:‌ مهرداد سینایی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Enter Captcha Here : *

Reload Image