» پرینتر3بعدی » پرینت سه بعدی کلاهخود شگفت انگیزی که هنر و تکنولوژی را با یکدیگر ادغام کرد
چاپگر سه بعدی

پرینت سه بعدی کلاهخود شگفت انگیزی که هنر و تکنولوژی را با یکدیگر ادغام کرد

هنرمند خلاق با همکاری دپارتمان نوآوری مایکروسافت و فناوری پرینتر سه بعدی، توانست کلاهخودی نورانی به شکل سر کلاغ را طراحی و تولید کند. وی نام شاهکارش را «ماسک دگردیسی» نام نهاده است.

«شان هانت» هنرمند این اثر با الهام از یک افسانه قدیمی، ماسک عجیبش را طراحی و پرینت سه بعدی کرده است. هدف وی نمایش انسانی سایبری است. او از تکنولوژیهای پیشرفته مایکروسافت برای جلوه های ویژه کلاهخود خود استفاده کرده است.

وی طرح تکمیل شده خود را در گالری هنر ونکوور کانادا به نمایش گذاشت. به گفته بازدیدکنندگان، کیفیت حرفه ای طراحی هنری و استاندارد پرینت سه بعدی این کلاهخود در اولین نگاه کاملا آشکار است. با بررسی دقیقتر میتوان به ویژگیهای الکترونیک خاص آن نیز پی برد و متوجه میشویم که صرفا وسیله ای نمایشی نیست.

 

قلب تپنده این کلاهخود چاپ سه بعدی شده در مدار هولولنز کمپانی مایکروسافت نهفته است. نوعی هدست واقعیت مجازی که بدنه آن هم با پرینتر سه بعدی تولید شده است.

مرکز خلاقیت کمپانی مایکروسافت به عنوان اسپانسر و تامین کننده مالی طرح این هنرمند، کلیه فناوری های مدرن خود را برای تجلی بخشیدن به رویاهای «هانت» در اختیارش گذاشته است.

| چاپ سه بعدی ماسک بازی کاسپلی |

پرینتر سه بعدی برای تولید کلاهخود واقعیت مجازی

«هانت» هنرمند این طرح، ابتدا ایده این کلاهخود یا ماسک نوآورانه را بر روی یک کاغذ نمونه سازی کرد. او کلیات طرحش را بر روی کاغذ به صورت دو بعدی پیاده کرد. با این روش وی قدمهای اولیه را در تکمیل مراحل بعدی طرح به سرعت طی کرد. سپس با توجه به ابعاد طراحی تصمیم به انتخاب پرینتر سه بعدی مناسب گرفت.

پرینتر سه بعدی
پرینت سه بعدی ماسک دگردیسی با ابعاد ۱ متری
با توجه به ابعاد بزرگ طرح به دو چاپگر سه بعدی نیاز بود: بخش اعظم طرح با فیلامنت PLA و پرینتر سه بعدی FDM انجام شد و قسمتهای ظریف طرح با چاپگر سه بعدی لیزری و متریال رزین تکمیل گردید. مسلم است که طرح سه بعدی در نرم افزار slice شد (۲۰ قطعه) و حدود ۳۰۰ ساعت چاپ نهایی تمامی این قطعات زمان برد.
پرینتر سه بعدی
قطعات مختلف ماسک طراحی شده توسط هانت

با اسمبل قطعات، «ماسک دگردیسی» ابعاد ۱ متری پیدا کرده است. برای حفظ ثبات این کلاهخود غولپیکر،‌ قسمتهای در هم پیوسته درونی با ریلهای آلمینیومی ظریفی محکم شده اند.

پرینتر سه بعدی
این ماسک در ۲۰ قطعه جداگانه پرینت سه بعدی و اسمبل شد

«هانت» با دوستان مهندس خود نیز صحبت کرده و آنها هم ایده های جذاب خود را در طرحش وارد کرده اند!  بنابراین این ماسک شگفت انگیز، المانهای مکانیکی متنوعی هم داراست؛ فکش تا بناگوش باز میشود، میدرخشد و سر و صدا میکند! انگار موجودی زنده در مقابل شما ایستاده است.

با نگاه به این ماسک الهام گرفته از سر کلاغ، میتوان تفسیرهای زیادی کرد، اما هیجان انگیزترین برداشت این است: «تکنولوژی» انسان، هنر و ماشین را در هم ادغام کرده است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Enter Captcha Here : *

Reload Image