» پرینتر3بعدی » چگونه با پرینتر سه بعدی برای خودتان یک طبل الکترونیک بسازید!
چاپ سه بعدی

چگونه با پرینتر سه بعدی برای خودتان یک طبل الکترونیک بسازید!

اگر به دنبال راهی می‌گردید تا کیت طبل الکترونیک خود را توسعه دهید و قطعات دیگرش را هم خودتان بسازید، فقط چند دلار برای شما خرج خواهد داشت؛ این را Ryo Kosaka ژاپنی گفته است؛ وی تجربه ساخت اولین درام الکترونیک (DIY E-Drum) دست‌سازش را با فناوری پرینت سه بعدی داشته است.

وقتی به پروفایل شبکه اجتماعی Ryo Kosaka نگاه می‌کنی، متوجه می‌شوی که دانش‌آموز انستیتوی تکنولوژی کیوتو است. او آنقدر بزرگمنش هست که دستورالعمل ساخت یک درام الکترونیک با پرینت سه بعدی را که مطمئنا وقت زیادی صرف عملی‌کردنش کرده، برای همه به اشتراک گذاشته است، حتی جزییات پیچ و مهره و میکروفون داخلی طبل.

ساز درامز پرینت سه بعدی

نمونه طبل Kosaka در اندازه قاب هشت اینچ تقسیم‌بندی می‌شود. Kosaka گفته است که به غیر از کیت سخت افزاری بقیه قطعات تماما با پرینتر سه بعدی‌اش چاپ کرده است. او فایل چاپ سه بعدی درام الکترونیکش را در فرمت STL در پروفایل خودش در سایتThingiverse  رایگان برای دانلود قرار داده است. بعد از پرینت سه بعدی،‌ نوبت به اسمبل کردن قطعات می‌رسد، پس به قطعات زیر نیاز پیدا می‌کنید:

  • پیچ و مهره (۱۵ x M3*12mm)
  • پیچ و مهره (۶ x M6*50mm)
  • چند برگ کاغذ با ضخامت ۱ MM
  • شبکه ۸ اینچی سر طبل
  • یک عدد اسفنج آشپزخانه
  • پورت صدای ۶٫۳ میلیمتری

وقتی این قطعات را تهیه کردید باید یک میکروفون حسگر ضربه که مخصوص طبل‌های الکترونیک ساخته شده و در بازار موجود است را به این قطعات اضافه کنید. وظیفه این میکروفون، انتقال فرکانس ضربه به ماژول صدای طبل است. بعد نوبت به مخروط اسفنجی، چسب‌کاری و پیچ‌بازی می‌رسد و در آخر اگر تمام مراحل را درست رفته باشید،‌ طبل شما آماده است!

پرینت سه بعدی طبل الکترونیک

اما صدای طبل الکترونیک از کجا می‌آید؟

برای هر طبل الکترونیک (DIY E-Drum) نیاز به یک صداساز داریم. Kosaka ژاپنی می‌گوید بهترین کار خرید یک ماژول ارزان MIDI ساز e-drum از فروشگاه e-bay یا Craigslist است. البته یک کیت حرفه‌ایی ترکیب‌کننده اصوات درامز (Clavia Nord Drum: versatile drum synthesizer) هست که برایتان ۱۰۰ دلار آب می‌خورد! کیت‌های ارزانتر درامز که سبک حرفه‌ای هم داشته باشند به شرطی که از مارک‌های Alesis, Akai, Boss, Casio  و Yamaha باشند، بیشتر از ۵۰ دلار خرج روی دستتان نمی‌گذارند. اگر می‌خواهیدد همه چیز ارزان تمام شود همان ماژول ارزان MIDI را بخرید.

نکته مهم: کیت ماژول صدای شما باید قابلیت دریافت فرکانس ضربه از میکروفون طبل را داشته باشد، وگرنه این ماژول ارزان هیچ کاری برایتان انجام نمی‌دهد. کمی که در اینترنت جستجو کنید راهنمایی اسمبل این کیت‌ها را پیدا خواهید کرد.

مراحل کار پرینت سه بعدی دامز الکترونیک و اسمبل قطعات را با عکس‌های زیر بهتر درک کنید:

چاپ سه بعدی ساز درامز

مدل سه بعدی طبل الکترونیک

ساز موسیقی پرینت سه بعدی

چاپ سه بعدی ساز موسیقیژ

چاپ سه بعدی ساز موسیقی

چگونه یک ساز را با پرینت سه بعدی چاپ کنیم

چاپ سه بعدی درام الکترونیک موسیقی

پرینتر سه بعدی

پیرینت سه بعدی

پرینت سه بعدی طبل الکترونیک 2

دامز الکترونیک با پرینت سه بعدی

پرینتر سه بعدی ساز موسیقی

چاپ سه بعدی ساز موسیقی 1

 

ساز درامز پرینت سه بعدی

Rating: 4.5/5. From 1 vote. Show votes.
Please wait...

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Enter Captcha Here : *

Reload Image