» 3DPE » خدمات پرینت سه بعدی

پرینت سه بعدی

“ما پرینت سه بعدی ترموپلاستیک (FDM) در تهران، کرج و سایر شهرستانها را با قیمت مناسب برایتان انجام میدهیم”

خدمات پرینت سه بعدی 3DPE

سوالات متداول پرینت سه بعدی

هزینه پرینت سه بعدی چقدر است؟

تعرفه یا قیمت پرینت سه بعدی بر اساس زمان چاپ میباشد؛ فرض کنید پس از بررسی فایل ارسالی شما در نرم افزار محاسبه گر، زمان لازم برای ساخت قطعه دلخواهتان به مدت 10 ساعت تعیین شده است؛ اکنون این ده ساعت در قیمت پایه خدمات، ضرب میشود تا هزینه نهایی برای مشتری مشخص گردد. ما منصفانه ترین قیمت را در کنار حفظ کیفیت پرینت سه بعدی و با متنوع ترین اندازه های ساخت ارائه میدهیم. مشاوره رایگان و ثبت سفارش با مراجعه حضوری به آدرس ما یا بصورت اینترنتی (واتس اپ) برای مشتریان گرامی انجام می گردد.

پرینت سه بعدی چیست؟

پرینت سه بعدیچاپ سه بعدی یا 3D Printing یا ساخت لایه افزایشی AM : Additive Manufacturing، همگی اسامی فناوری تبدیل سریع و دقیق یک مدل سه بعدی فرمت دیجیتال به قطعه ای فیزیکی است. از آنجا که در این فرآیند، مواد از لایه صفر تا آخرین لایه بر اساس مختصات سه بعدی روی هم قرار میگیرند تا قطعه تکمیل شود بنام «فناوری افزایشی» خوانده میشود. در بازار ایران، مرسوم ترین فناوری چاپ سه بعدی بر اساس روش اکستروژن متریال فیلامنت (ذوب و لایه گذاری میکرونی رشته ترموپلاستیک) می باشد. 

پرینت سه بعدی چه کاربردی دارد؟

ارزان ترین، سریع ترین و دقیق ترین روش جهت مهندسی معکوس قطعات تحریمی، سری سازی قطعات در تعداد کم، بررسی کیفیت طراحی قطعه قبل از فرآیند قالب سازی و همچنین ساخت ابزارهای ابتکاری … استفاده از پرینت سه بعدی است.

چه متریالی برای پرینت سه بعدی استفاده می کنید؟

خدمات پرینت سه بعدی

خدمات پرینت سه بعدی 3DPE بر اساس فناوری FDM (فیلامنت : رشته ترموپلاستیک) 3D Print را برای مشتریان گرامی انجام می دهد و متریال قابل سفارش شامل فیلامنت PLA و PETG و ABS می باشد.

برای سفارش پرینت سه بعدی به چی نیاز دارم؟

هیچ کار خاصی لازم نیست فقط فایل سه بعدی رو بفرست! ما بقیه کارها رو براتون انجام میدهیم. برای انجام خدمات پرینت سه بعدی، به یک فایل سه بعدی نیاز هست که توسط مشتری به ما داده میشود و باید فرمت STL یا STEP باشد. در صورتی که نمیدانید چطوری این فرمت را از نرم افزار طراحی سه بعدی خود خروجی بگیرید؛ لینک راهنمای گرفتن فرمت STL را مطالعه کنید. 

فایل سه بعدی ندارم، چکار کنم؟

در صورتی که مدل سه بعدی طراحی شده از قطعه خود ندارید، دو راهکار امکان دارد: طراحی سه بعدی از ابتدا؛ با توجه به توضیحات فنی و عکسهای ارسالی شما یا اسکن سه بعدی اپتیک از قطعه فیزیکی که در دسترس دارید و میخواهید یک کپی از آن بسازید. طراحی سه بعدی یا اسکن سه بعدی اپتیک، هر کدام هزینه ای جدا از پرینت سه بعدی خواهد داشت.

آیا مدل سه بعدی رایگان دارید؟

بله، می توانید طبق لینک راهنمای دانلود رایگان فایل سه بعدی، مدل دلخواه را برای پرینت سه بعدی انتخاب و به ما سفارش دهید.

آیا قطعه پرینت سه بعدی مقاومت بالایی دارد؟

هم بله و هم خیر، قطعه حاصل از لایه گذاری میکرونی رشته ترموپلاستیک، بدون پوشش دهی با مواد مقاوم یا تغییرات نرم افزاری مورد نیاز هنگام طراحی، مقاومت کاملا معمولی همانند یک پلاستیک دارد. قرار گرفتن قطعه پرینت سه بعدی مقابل نور خورشید، گرمای اتاق، آب جوش، گرمای درون خودرو … سبب ذوب و دفورمگی آن می شود. پس دقت کنید که قطعه شما پس از چاپ با چنین تنشهایی مواجه نشود مگر اینکه از یک ماده محافظ برای مقاوم سازی سطح خارجی قطعه استفاده میکنید.

آیا پرینت سه بعدی رنگی انجام میدهید؟

خیر، در تکنیک FDM از متریال فیلامنت تک رنگ استفاده میشود ولی بعد از چاپ، قطعه بخوبی قابلیت رنگ پذیری و پولیشکاری را داراست.

“ما برای هر گونه سوال یا راهنمایی و سفارش خدمات در کنار شما هستیم”.

نمونه کارهای پرینت سه بعدی 3DPE

مشتریان گرامی میتوانند نمونه کارهای چاپ سه بعدی ما را در هایلایت و استوری پیج اینستاگرام ما به آدرس 3DPE@ مشاهده نمایند.

چطوری سفارش پرینت سه بعدی پلاستیک بدهم؟

مشتریان گرامی، بعلت اختلال مخابراتی تلفن ثابت لطفا با شماره پشتیبانی تماس بگیرید >>> ۰۹۱۲۱۹۶۹۸۲۵