» 3DPE » دانلود رایگان 5 مدل قابل پرینت ساعت

دانلود رایگان 5 مدل قابل پرینت ساعت

دوست دارید ساعت پرینت سه بعدی شده خودتان را بسازید؟ در اینجا ۵ پروژه ساعت مکانیکی پرینتر سه بعدی با مدار Raspberry pi معرفی میشود.

پرینت سه بعدی
مدل سه بعدی شماره ۱

فایل سه بعدی ساعت شماره ۱:Structure Clock

یک ساعت دیواری ساده که به راحتی با پرینتر سه بعدی قابل ساخت است. ساختار بافت آن نیز به راحتی در نرم‌افزار slicing قابل تغییر است. برای این کار باید در نرم‌افزار اسلایسر،‌ بخش infill pattern را انتخاب کنید. (بافتهایی مثل honeycomb – triangular – wiggly bits ). پس ظاهر نهایی این ساعت بستگی به سلیقه و ترجیحات استایل و درصد پرشدگی دارد. بهترین انتخاب برای تازه کاران چاپگر سه بعدی و همچنین ساخت یک نمونه نمایشی جذاب است.

دانلود فایل سه بعدی شماره ۱

 

چاپ سه بعدی
مدل سه بعدی شماره ۲

فایل سه بعدی ساعت شماره ۲:Holo Clock

این ساعت بر مبنای حرکت چرخدنده متصل به یک موتور طراحی شده است. موتور از نوع دنده ۱:۳۰ با مصرف ۱۲ ولتی به همراه یک شفت ۳ میلیمتری است. طبق توضیحات طراح این مدل در سایت thingiverse از مدار attiny2313 و uln2803 با کدنویسی Arduino ide استفاده میشود. تک موتور، چرخ دنده اصلی را میگرداند که به دنباله آن حلقه های ساعت و دقیقه به چرخش در می آیند. مدار attiny هر دقیقه یک پالس برای حرکت چرخ دقیقه و ساعت ارسال میکند.

| مقاله مرتبط: فایل سه بعدی کالکشن مهره های شطرنج |

 

پرینت سه بعدی این مدل علاوه بر پیچیدگی فرم قطعات که نیاز به دقت بالا دارد، اسمبل مدار نسبتاً سختی نیز خواهد داشت و یک چالش هیجان انگیز برای عاشقان مهندسی مکانیک و الکترونیک میباشد.

دانلود فایل سه بعدی شماره ۲

 

پرینترهای سه بعدی
مدل سه بعدی شماره ۳

فایل سه بعدی ساعت شماره ۳: Tourbillion Watch

این یکی از مدل قبلی هم سختر است، یک طراحی خارج از عرف و دیوانه کننده! شبیه سازی مکانیسم tourbillon برای پرینتر سه بعدی (در صنعت سازی برای تأثیر بهتر جاذبه و چرخش دقیقتر عقربه ها در ساعتهای گرانقیمت به کار می‌رود و قدمت آن به سال ۱۸۰۱ میرسد). طراح آن یک ساعت ساز نیویورکی بنام Nicholas Manousos است که آن را برای چاپ سه بعدی scale (مقیاس دهی) کرده است.

این ساعت برای تعیین وقت به کارتان نخواهد آمد چون هر بار ۳۰ دقیقه حرکت کرده و در حدود یک ثانیه در هر دقیقه اختلاف دارد که بسته به دقت و تنظیمات پرینتر سه بعدی تغییر پذیر است! ساخت این ساعت برای هدف متفاوتی است؛ این ساعت به‌ خصوص برای مهندسان مکانیک و فیزیک است تا فرآیند پیچیده tourbillon را بهتر درک کنند!

دانلود فایل سه بعدی شماره ۳

 

پرینترهای سه بعدی
مدل شماره ۲

مدل سه بعدی ساعت برای چاپگر سه بعدی شماره ۴: Jigsaw Clock Game

اگر در خانه خود فرزند کوچکی دارید، مطمئناً آموزش و درک مفهوم زمان و ساعت برای آن‌ها ساخت خواهد بود. پرینت سه بعدی این ساعت ۸ تکه پازلی کمک مفیدی در این زمینه است.

دانلود فایل سه بعدی شماره ۴

 

پرینت سه بعدی
فایل شماره ۵

فایل ساعت برای پرینتر سه بعدی شماره ۵: Miniclock Version 2

یک طراحی کلاسیک از ساعت رومیزی که اغلب افراد یکی از آن را قبلاً داشته‌اند و حالا میتوانند آنرا پرینت سه بعدی کنند. در این مدل بخش مرکزی و بدنه خارجی به صورت جداگانه طراحی شده است و امکان چاپ در دو رنگ فراهم است. برعکس دو مدل سخت قبلی که معرفی کردیم این یکی چاپ راحتی دارد و موتور ساعت هم در همه جا قابل خرید و جاسازی است. حتماً این مدل را پرینت بگیرید.

دانلود فایل سه بعدی شماره ۵

فایل سه بعدی

فهرست
پیمایش به بالا
telegram

مشاوره خرید و پشتیبانی مشتریان

واتس اپ phone تماس تلفنی چت آنلاین چت آنلاین