» پرینتر3بعدی » سازندگان ایتالیایی، دستگاه تولید فیلامنت برای پرینتر سه بعدی را تولید کردند
پرینتر سه بعدی

سازندگان ایتالیایی، دستگاه تولید فیلامنت برای پرینتر سه بعدی را تولید کردند

قیمت فیلامنت

ما در جامعه  پرینت سه بعدی هنوز درگیر تولید کنندگان فیلامنت هستیم.

همانطور که همه میدانند، این رول ها می توانند گران قیمت باشند . دقیقا به همین علت است که  اغلب مردم تمایل به اکسترودرهای فیلامنت دسکتاپ دارند ، که ساچمه های بسیار ارزان را (معمولا یک ششم قیمت فیلامنت) به فیلامنت مناسب قابل چاپ تبدیل می کند.

در اصل، ایجاد خود فیلامنت های چاپگر سه بعدی نه تنها به نوعی صرفه جویی مالی می باشد، بلکه کابران را به تجربه چاپ سه بعدی نزدیک تر می کند. 

در اوایل سال جاری، Collettivo Cocomeri ، اکسترودر بسیار جالبی با عنوان Fefil را منتشر کرد ، اما در حال حاضر در Kickstarter با نسخه ارتقا یافته(ظاهرا خیلی بهتر)ظاهر شد: Felfil Evo ، انتخابی ارزان و عالی برای کسانی که به فکر برش فیلامنت هستند.

Collettivo Cocomeri  (به معنای جمع هندوانه) روشی جالب است که در طول دوره ای در اکودیزاین دانشگاه پلی تکنیک شهر تورین در ایتالیا متولد شده است.متشکل ازFabrizio Pesquero، Giulio Cravino ، Fabrizio Mesiano و Alessandro Severini  ، این تیم به تولید و چاپ سه بعدی در سال ۲۰۱۳ تبدیل شد و کاملابصورت تخصصی وارد این کار شدند.

اما در آن زمان، آنها به شدت از عواقب زیست محیطی پرینترسه بعدی و همان به مقدار هزینه ای که دربرداشت آگاه بودند.طبق گفته هایشان ، موضوع بازیافت همواره برای آنها بسیار مهم بوده است، که همین موضوع  مسبب اصلی متولد شدن پروژه آنها است، آنها امیدوارهستند که با اینکار فرصتی جهت آلودگی کمتر، صرفه جویی در زمان و هزینه فراهم کنند.

فیلامنت
دستگاه تولید فیلامنت پرینتر سه بعدی

با این حال که عمدتا از قطعات سالم ساخته شده بود و جالب به نظر نمی آید، همچنان گروه Collettivo Cocomeri به دنبال طرحی بسیار عالی و جالب هستند که تحولی بزرگ برای هر نوع دسکتاپی باشد.  به عنوان توضیح در Kickstarter: این دستگاه یک دستگاه کامل به نظر می رسد.

استفاده از آن آسان می باشد و کاربران را قادر می سازد تا رنگ و قطر (۱٫۷۵ ، ۲٫۸۵ و ۳ میلی متر) و جنس (ای بی اس و پی ال ای) مورد نظر خود را در هر پروژه انتخاب کنند ، اساسا به شما تمام گزینه هایی که مطلب خواهد بود ارائه می دهد .

علاوه بر این، شما در طول تمام مراحل پرینت مستقل خواهید بود، از آغاز تا پایان آن. همه ماجرا همین بود؟ خیر. آخرین مزیت، و از نظر ما مهم ترین، این است که شما می توانید با بازیابی مواد دفن شده در محل دفن زباله تاثیر مثبت بر محیط زیست داشته باشید.
فیلامنت
تولید فیلامنت

همه این قطعات در یک بسته بندی بسیار مقرون به صرفه تعبیه شده؛ کیت عمومی قیمتی معادل ۲۳۰ €  و مدل های قبلی حتی ارزان تر دارد ، و آن را به یکی از اکسترودرهای فیلامنت مقرون به صرفه تبدیل می کند.

Felfil Evo یک ماشین کوچک است که برای عملکرد آن از اکسترودرهای صنعتی الهام گرفته شده است . کنترل درجه حرارت از طریق سیستم PID، آزادانه کنترل و قابل تنظیم توسط کاربرمی باشد.

فیلامنت
مشخصات فیلامنت پرینتر سه بعدی

اما آنها نیز طرحی را نمایان کردند که کارآمد تر از اغلب امکانات دسکتاپ را شامل باشد. راه حل این مشکل مکانیسم خنک کننده برای اطمینان از رفتار فیلامنت می باشد، اما طراحان ایتالیایی با یک راه حل بسیار ساده و مقرون به صرفه آن را حل کردند .

Felfil Evo با استفاده از یک نازل برنجی پیچیده ، قادر است که به تدریج فیلامنت را در مسیری معین خنک کند. بنابراین فیلامنت از نازل با قطر صحیح و درجه حرارت نسبتا سرد خارج می شود ، تا تغییر شکل بیشتری صورت نگیرد.با قدردانی از این نازل انقلابی که ما را  قادر ساخت تا هر اسپولر و یا مخزن آب را ادغام نکنیم.
فیلامنت
نحوه مونتاژ دستگاه ابداعی تولیدکننده فیلامنت پرینتر سه بعدی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Enter Captcha Here : *

Reload Image