» پرینتر3بعدی » جت بدون سرنشین جهان ساخته شده با پرینتر سه بعدی
پهباد

جت بدون سرنشین جهان ساخته شده با پرینتر سه بعدی

نمایشگاه هوایی دبی: پهبادی با موتور جت که با سرعت ۱۵۰مایل بر ساعت

 

مدتهاست که همگان با کیفیت پرینتر سه بعدی Stratasys اشنا هستند شده‌اند؛

اما ما هنوز هم توسط بسیاری از پروژه هایی که در حال کار بر روی آنهائیم شگفت زده ایم و در نمایشگاه هوایی دبی، آنها مجددا از دستاوردی قابل توجه در پرینتر سه بعدی پرده برداری کردند.

در حالی که تعداد زیادی هواپیماهای بدون سرنشین ساخته شده توسط تکنولوژی پرینت سه بعدی وجود دارند که به صورت آنلاین یافت می شوند ، یک تیم از مهندسین علوم پرواز Aurora و Stratasys مدلی با عرض ۳ متر طراحی کردند که ۸۰٪ آن توسط تکنولوژی چاپ سه بعدی ساخته شده.

این مدل بسیار سبک است و قادر است با سرعتی بسیار وحشتناک تا ۱۵۰مایل بر ساعت پرواز کند . به عقیده ما، این یک رکورد جهانی در زمینه هواپیماهای بدون سرنشین پرینتر سه بعدی شده است.

اینها برخی از آمارهای قابل توجه هستند.همچنین ، طبق نمایش نهایی این هواپیما در دبی وزن آن ۱۵ کیلوگرم (معادل ۳۳ پوند) و نتیجه همکاری کارشناسان مهندسی پرواز از علوم پرواز Aurora  و Stratasys است. Dan Campball  به عنوان مهندس تحقیقاتی هوا فضای Aurora اعلام کرد، این هواپیماهای بدون سرنشین قابل توجه تمام اهداف ابتدایی مجموعه را برآورده می کند.

او می گوید، هدف اصلی ما این بود که نشان دهیم چگونه شما به سرعت قادر خواهید بود از طراحی تا ساخت و پرواز هواپیماهای جت پرینتر سه بعدی پیش بروید. به عقیده ما، این بزرگترین، سریعترین، و پیچیده ترین پهپاد پرینتر سه بعدی تاکنون تولید شده است.  Aurora  سازنده وسایل نقلیه پیشرفته هوافضا واقع درManassas ایالت ویرجینا، Bridgeport ایالت ویرجینای غربی ، Columbus  ایالت اوهیو ، ایالت میسیسیپی و با یک مرکز تحقیق و توسعه در کمبریج ایالت ماساچوست است.

پرینت پهباد
هواپیمای بدون سرنشین چاپ شده با پرینتر سه بعدی

Scott Sevcik  مدیر ارشد توسعه تجارت هوافضا و دفاع می گوید : محققان Stratasys نیز از نتایج بسیار راضی هستند. این یک نمایش کامل از قابلیت های منحصر به فرد تولید مواد افزودنی است که می تواند برای هوافضا ارمغان بیاورد .

این بدان معنی است استفاده از فناوری و مواد مختلف پرینت سه بعدی با هم در یک هواپیما مزایای تولید مواد افزودنی و پرینت سه بعدی اجزای ساختاری سبک و محکم را به حداکثر می رساند . Stratasys  با راه حل پرینتر سه بعدی، Aurora را برای ساخت سازه ای بسیار سبک وزن و محکم آماده می کند که ماموریتی خاص محسوب می شود.

چاپ سه بعدی پهباد با پرینترهای نسل جدید

آنها میگویند که چاپ سه بعدی تولید مقرون به صرفه پهپاد را با کاهش ۵۰ درصدی زمان ساخت میسر می سازد. Campbell گفت، تکنولوژی چاپ سه بعدی Stratasys  به سهولت از تکرارهای طراحی پشتیبانی می کند که به یک جدول زمانی بسیار کوتاه از مفهوم اولیه تا اولین پرواز موفقیت آمیز منجرمی شود. به طور کلی، به موجب این فناوری زمان طراحی و ساخت این هواپیما تا  ۵۰ درصد کاهش پیدا کرد.

پهباد

تولید قطعات مختلف پهباد با پرینتر سه بعدیپرینت قطعات پهباد

Sevcik گفت : ازتکنیک های دیگر چاپ سه بعدی با کیفیت بالا برای قطعات دیگر مورد استفاده قرار گرفت. علاوه بر نفوذ مواد  FDM  برای همه عناصر بزرگ و ساختاری، ما قابلیت تولید متنوعی از ساخت مستقیم Stratasys را بکار می گیریم تا قطعات متناسب با فناوری های دیگر را تولید کنیم.

او گفت ما نایلون مخزن سوخت را برایزینتر لیزری انتخاب کردیم ، ونازل خروجی با فلز چاپ سه بعدی شده بود تا گرمای شدید نازل موتور را تحمل کند. از آنجا که Stratasys قادر به تولید قطعات که با شعله، دود، و الزامات سمیت تعیین شده توسط سازمان FAA  است، ULTEM  به جنس انتخابی چاپ سه بعدی برای بسیاری از مشتریان هوافضا جهت تولید نهایی تبدیل شده است.

پهباد

Stratasys  بیان می کند ، اما گذشته از موثر بودن  پروژه چاپ سه بعدی ، این هواپیماهای بدون سرنشین پیشگامی تاثیرگذار بر هزینه و سوخت است . چه در هوا، آب و یا در زمین، وسایل نقلیه سبک وزن سوخت کمتری مصرف می کنند. این موضوع شرکت ها را قادر به کاهش هزینه های موثر، و همچنین کاهش اثرات زیست محیطی می کند. مدیر توسعه  Stratasysافزود، همچنین تنها با استفاده از مواد مورد نیاز تولید می توان انتظار کاهش هزینه خرید با حذف ضایعات وهزینه های ضایعات و بازیافت را داشت.

پهباد

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Enter Captcha Here : *

Reload Image