» پرینتر3بعدی » 14 شی کاربردی برای پرینت سه بعدی در کمتر از یکساعت
چاپ سه بعدی

14 شی کاربردی برای پرینت سه بعدی در کمتر از یکساعت

Rating: 5.0/5. From 2 votes. Show votes.
Please wait...

مدلهای پیچیده و سنگین که چاپ سه بعدی آن ۴۸ ساعت زمان میبرد؟ آن‌ها را فراموش کنید،‌ در اینجا اشیای جالبی برای پرینتر سه بعدی را که حداکثر در یک ساعت تکمیل می‌شوند را معرفی میکنیم.

اگر از پرینتر سه بعدی به عنوان یک ابزار خانگی برای ساخت وسایل استفاده میکنید، مطمئناً تا زمانی که مجبور نباشید، خود را درگیر یک چاپ چندروزه نمیکنید، بخصوص که ممکن است بعد از ساعتها در وسط کار اشکالی پیش بیاید و دوباره مجبور به شروع کار از مراحل ابتدایی شوید. به عنوان دارنده پرینترهای سه بعدی خانگی، گاهی اوقات تمایل دارید که چیز جذابی را صرفاً برای تفریح بسازید و وقت زیادی هم از شما نگیرد.

مدلهای زیر با شرایط عادی پرینتر سه بعدی سنجش شده اند،‌ اگر از کاربران حرفه‌ای پرینتر سه بعدی هستید با تنظیمات دقیق setting شاید بتوانید زمان را باز هم کمتر کنید.

فایل سه بعدی

 • درب باز کن نوشابه:

بد نیست یکبار طرحی ساده و کاربردی از یک درب بازکن بطری نوشابه را امتحان کنید. به نظر باز کردن درب محکم نوشابه با این مدل پرینت شده غیرممکن است، پس بخت خود را بیازمایید. دقت کنید به علت فشاری که به این قطعه وارد می‌شود باید از فیلامنتهای مقاوم در برابر فشار و با ضخامت دیواره داخلی بالا چاپ شود.

زمان چاپ سه بعدی:‌ ۱ ساعت

دانلود مدل پرینتر سه بعدی

 

فایل سه بعدی

 • سوت:

طراحی این سوت ما را به یاد بازیهای فوتبال در کوچه می اندازد. صدای این سوت بلند است و برای کارهای مختلفی به کارتان می آید. آنرا برای بچه کوچکتان چاپ کنید تا مدام در آن بدمد و گوشتان درد بگیرد. یادتان باشد با فیلامنت PLA (که منشاء گیاهی دارد) پرینت سه بعدی کنید تا خطری برای سلامتی نداشته باشد.

زمان چاپ سه بعدی: ۳۰ دقیقه

دانلود مدل سه بعدی

دانلود مدل سه بعدی

 • شانه:‌

شانه جالبی با طرح کوسه که برای سرهایی با موهای بلند ساخته شده است. البته اگر تیپ هنری با موهای خیلی بلند و متراکمی دارید شاید این شانه چندان به کارتان نیاید و باید دنبال نمونه بزرگتری باشید، پس به این فایل در نرم افزار، scale بدهید!

زمان پرینت سه بعدی:‌ ۱ ساعت

دانلود مدل سه بعدی

مدل سه بعدی

 • فشاردهنده خمیردندان:

برای آن‌هایی که می‌خواهند تا آخرین ذره هر چیزی را مصرف کنند تا از نظرشان پول به هدر نرفته باشد، این Toothpaste Squeezer در کابین روشویی لازم میشود! چیز به درد بخوریست و برای دیگر تیوبها هم به کارتان خواهد آمد.

زمان پرینت سه بعدی: نیم ساعت

دانلود مدل سه بعدی

 • نشانگر کتاب:

روزهای نوجوانی را یادتان هست؟ وقتی کتاب‌های ضخیم و سنگین مدرسه یا رمانهای قطور مورد علاقه را میخواندید، حتماً دفعه بعد باید کلی ورق میزدید تا به آخرین صفحه خوانده شده برسید. این نشانگر کتاب را میتوانید با پرینتر سه بعدی به سرعت بسازید و برای کتاب‌ها به کار ببرید. چیز خوبی برای خوره های کتاب است.

زمان چاپ سه بعدی:‌ یکساعت

دانلود مدل سه بعدی

دانلود مدل سه بعدی

 • نگهدارنده هدفون:

چاپ این مدل یک الزام برای همه است. همه در جیب یا کیفشان یک تلفن هوشمند و یک هدفون دارند. مشکل جادادن و در هم رفتن سیمهای هدفون شما را چند دقیقه درگیر کرده است؟ پس سریع همین امروز آنرا دانلود کنید. یادتان باشد، چون تحت فشار قرار میگیرد از فیلامنت flexible استفاده کنید.

پرینت سه بعدی

زمان پرینت سه بعدی: ۴۵ دقیقه

دانلود مدل سه بعدی

فایل سه بعدی

 • کیف پول مردانه:

مجموعه طرحهایی از کیف پولهای جمع و جور مردانه با الهام از فرمهای هندسی که هر کدام را میتوانید در نرم‌افزار ویرایش کرده یا scale دهید. مدلها کاملاً تخت و نازک هستند پس باید با فیلامنت انعطاف پذیر flexible چاپ شوند. یک ایده خوب تبلیغاتی برای کسانی که خدمات پرینت سه بعدی انجام میدهند!

زمان پرینت سه بعدی: ۱ ساعت

دانلود مدل سه بعدی

فایل سه بعدی

 • Bike Business Card:

پس از اینکه کیف پولها را پرینت کردید حالا نوبت این کارت شغلی زیبای سه بعدی است. چرا؟ چون این فایل یک مدل سه بعدی مینیاتوری باز شونده از دوچرخه است و به خوبی در کیف پول پرینت شده شما جا میشود! ایده‌آل برای هدیه دادن به دوستان تا آن‌ها را از توانایی پرینتر سه بعدی خود شگفت زده کنید.

زمان چاپ سه بعدی: ۵۰ دقیقه

دانلود مدل سه بعدی

مدل سه بعدی

 • جاسوییچی:

این جاکلیدی تزیینی با طرح چرخدنده که در دو رنگ چاپ میشود، ایده‌آل برای پریتنرهای سه بعدی دو نازل است. مقیاس آن ۱٫۵:۱ است.

زمان چاپ سه بعدی: ۵۰ دقیقه

دانلود مدل سه بعدی

پرینت سه بعدی

سرشیر سینک ظرف شویی:

عادت دارید سر مبارک را کج کنید و دهانتان را به زیر شیر آشپزخانه ببرید و آب را قلمب قلمب هورت بکشید؟! پس این فواره ساز را پرینت سه بعدی کنید تا با زحمت کمتری آب را بنوشید.

زمان پرینت سه بعدی: ۳۵ دقیقه

دانلود مدل سه بعدی

چاپ سه بعدی

 • کلیپز چندکاره:

این گیره های زیبا با طرحی از کوسه در جاهای مختلفی به کارتان می آید: از نگه داشتن کاغذ و یادداشت تا گیره بند رخت. حتماً آنرا دانلود کنید و فقط با فیلامنت flexible چاپ کنید.

زمان پرینتر سه بعدی: ۳۸ دقیقه

دانلود مدل سه بعدی

مدل سه بعدی

 • قایق:

این مدل را همه میشناسند و با عنوان ۳DBenchy احتمالاً تا کنون هزاران بار دانلود و پرینت شده است. شما برای هزار و یکمین بار پرینت بگیرید! نه تنها ظریف و کوچک بوده و مجموعه مدلهایتان را زیبا‌تر میکند،‌ بلکه بهترین مدل برای تست کامل پرینتر سه بعدی شماست. این فایل را از دست ندهید.

زمان پرینت سه بعدی:‌ ۱ ساعت

دانلود مدل سه بعدی

فایل مدل سه بعدی

 • نگهدارنده کابل:

مسلماً میز کامپیوتر شما پر از سیمهای تودرتو شده است و جدا کردن و پیدا کردن اینکه هر سیم به کجا وصل شده، کار طاقت فرسایی است. برای جلوگیری از این مشکل Cable Holder ها را پرینت سه بعدی کنید و با چسب زدن کف آن به جاهای مناسب وصل و سیمها را از آن رد کنید. حالا میزتان تمیز و مرتب خواهد شد. سه فایل در اندازه مختلف با توجه به قطر سیم قابل پرینت است.

زمان چاپ سه بعدی: ۵۰ دقیقه

دانلود مدل سه بعدی

 

 • مدل سه بعدی

یک نگهدارنده کارت با طرح چرخ و فلک. بهترین وسیله دکوری و در عین حال کاربردی برای میز کارتان. اگر انبوهی از کارت دارید و در کشوی میز پخش و پلاست الان وقت مرتب کردن آنهاست.

زمان چاپ سه بعدی: ۴۵ دقیقه

دانلود مدل سه بعدی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Enter Captcha Here : *

Reload Image