» پرینتر3بعدی » بازار فروش فیلامنت تا سال 2023 از بازار پرینتر سه بعدی پیشی خواهد گرفت و تا سال 2025 به 8.3 میلیارد دلار در سال خواهد رسید
قیمت فیلامنت

بازار فروش فیلامنت تا سال 2023 از بازار پرینتر سه بعدی پیشی خواهد گرفت و تا سال 2025 به 8.3 میلیارد دلار در سال خواهد رسید

در این روزها تکنولوژی پرینتر سه بعدی تبدیل به عنوان مقالات شده است.

همچنین مصرف کنندگان و متخصصان مجذوب مدل های چاپگر سه بعدی جدید اعم از ماشین آلات صنعتی پرینت سه بعدی با تکنولوژی جت  چاپگرهای سه بعدی با مقیاس ساخت و سازبزرگ، مدل های دسکتاپ ومدل های چند منظوره ای که پرینت سه بعدی را  با قابلیت های متعدد رباتیک و ماشینکاری ترکیب می کند.

در حالی که ده ها پرینتر جدید سه بعدی هر هفته و هر ماه از فرصت های جدیدی در تولید دیجیتال پرده برداری می کنند،تکنولوژی چاپ سه بعدی  به همان اندازه  که به چاپگرها وابسته است به موادهای خود نیز وابسته است.

در واقع  پیشرفت مواد جدید  چاپ سه بعدی رشد قابل توجهی داشته است ،مثل فیلامنت های انعطاف پذیر لاستیکی  و گرافین رسانا که بسیاری از امکانات جدید چاپ سه بعدی را  به عنوان پرینتر واقعی فراهم می کند ، هر چند که اغلب به عنوان اضافاتفروش چاپگر دیده می شود ،اما در حال حاضر موردتوجه بیشتری قرار گرفته است.
فیلامنت
قطعه چاپ شده با فیلامنت
فیلامنت
صنعت پرسود فیلامنت

طبق گزارش تحقیقات بازار Reports.biz ، بازار مواد چاپی سه بعدی تا سال ۲۰۲۳  از بازار چاپگر سه بعدی پیشی خواهد گرفت ،وتا سال ۲۰۲۵ به۸٫۳  میلیارد دلار خواهد رسید و شرایط های فعلی و آینده ، فرصت ها و پیش بینی بازار از مواد چاپ سه بعدی را تحت پوشش قرار می دهد:

ارقام تحلیلی و جداول ، به علاوه پروفایل هائی از ۱۶ شرکت از سراسر جهان، از جمله Cookson Gold  و  Evonik که طیف وسیعی از مواد چاپ سه بعدی را تامین می کنند.

زمانی که تقریبا نمونه سازی سریع در مقیاس کوچک و ارزان، با پلاستیک های  یکبار مصرف همراه شد، چاپ سه بعدی وارد عصر تولید فیلامنت ها شد، که ازآنها برای تولید قطعه نهایی پرینترهای صنعتی و دسکتاپ در صنایعی از جمله هوافضا، معماری، دندان پزشکی، خودرو، طلا و جواهر و تحقیقات پزشکی، استفاده می شود.

مزایائی شامل قطعات با کیفیت بالائی که با مونتاژ ساده ، تکرار طراحی سریعتر، آزادی طرح بیشتر، سفارشی‌سازی انبوه و حداقل اتلاف مواد را می توان نام برد.البته، اکثریت قطعات نهایی در این صنایع به سادگی نمیتوانند از ABS  و پلاستیک PLA  ساخته شوند، به این معنی که پیشرفت مواد جدید، کلیدی برای به رسمیت شناختن چاپ سه بعدی  به عنوان راه حلی عملی برای تولید بود.

با استفاده از گزارش مصاحبه با ۵۰  فرد مهم در صنعت و اطلاعات مالی ، انتظار می رود تا سال ۲۰۲۵ بازاری بیش از ۸ میلیارد دلار داشته باشد .کاربردهائی نظیر فوتوپلیمر ، فیلامنت های  قالب گیری تزریقی ، پودر قالب گیری تزریقی ، پودر فلز ، شن و ماسه و چسب ، سیم جوش ، و گچ .این گزارش همچنین در ارتباط با مواد چاپسه بعدی ، که ارتباط خدمات کاربردی با تکنولوژی های بالای پزشکی ، رباتیک و هوا فضا را نشان می دهد .این خدمات عبارتند از مواد رسانا الکترونیکی، سیلیکون، بیومواد، فیبر کربن، سنگپوش، سرامیک و البته، گرافین.

چاپ سه بعدی با فلز و گرافین این امکان را فراهم می کند تا لبه های برشی با خواص مکانیکی بی سابقه چاپ کند. در حالی که روانه شدن چاپگرهای سه بعدی جدید، صنعت را با سرعت چشمگیری رو به جلو سوق می دهد ، در جهت  قطعات چاپ شده سه بعدی  به طور موثری منجر به طراحی و تولید قطعات نهایی شده است . اگر پیش بینی های مرکز تحقیق درست باشد، ما می توانیم انتظار مواد جدید و حتی بیشتری را در سال های آینده داشته باشیم ، و زمان حاضر می‌تواند زمانی بسیار مناسب برای  پیشی گرفتن از رقبا باشد.

Rating: 5.0/5. From 1 vote. Show votes.
Please wait...

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Enter Captcha Here : *

Reload Image