» 3DPE » کاربرد چاپگر سه بعدی در پروژه های قالب سازی

کاربرد چاپگر سه بعدی در پروژه های قالب سازی

پرینت سه بعدی قالب
کاربرد پرینتر سه بعدی در صنعت قالب‌سازی

اگرچه پرینتر سه بعدی به خودی خود قادر به تولید اشیاء شگفت انگیزی می باشد، اما هنگامی که این تکنولوژی برای کمک به تولید دیگر اشیاء از طریق روش های دیگر تولید مورد استفاده قرار میگیرد،  قدرت و انعطاف در استفاده از پرینترهای سه بعدی در روند طراحی به نمایش گذاشته میشود. در این بین قالبسازی یکی از رایج ترین روش های تولید اجسام است که از انواع مواد جایگزین از جمله مواد بکار رفته در پرینتر سه بعدی استفاده می کند.

در حالی که فرایند ریخته گری برای کسانی که یک یا دوبار قبل آن را انجام داده اند فرایندی نسبتا ساده است، اما برای کسانی که تازه شروع به این کار میکنند نیاز به کمی زمان برای یادگیری وجود دارد. برای کسانی که می خواهند یک روش جدید از این قبیل را یاد بگیرند، می بایست ابتدا با پروژه های جالب و کوچک این کار را به انجام رسانند. خوشبختانه در یک پروژه شخصی به نام متیو بورگاتی در یک پروژه ای جالب پرینت سه بعدی و قالب سازی را با هم ترکیب کرده است. این پروژه از یک حلقه ای با چراغ ال ای دی تشکیل شده.

ریخته گری قالب
پرینت سه بعدی ریخته گری صنعتی
پرینت سه بعدی
قطعه صنعتی چاپ شده با پرینتر سه بعدی

از آنجا که مدل طوری طراحی شده که قطعات پرینت شده مانند یک ساندویچ به راحتی سرهم شوند. نیاز به هیچگونه عملیات اضافه بر روی قطعات پرینت شده نمی باشد. در حالی که قطعات در حال چاپ می باشند، بورگاتی بخشهای الکترونیکی و سیم کشی را بطور کامل بررسی کرده و آن ها را آماده سرهم کردن می نماید. پی از آماده سازی قطعات چراغهای ال ای دی بر روی آن قرار می گیرند و سرهم کردن پایانی انجام می شود و حلقه نورانی آماده می شود.

پرینتر سه بعدی
چاپ قالب صنعتی با پرینتر سه بعدی
قطعه صنعتی
طراحی بدنه قطعه صنعتی
مدار الکترونیک
مدار الکترونیک قطعه صنعتی
پرینت سه بعدی صنعتی
قطعه تولیدی با پرینتر سه بعدی صنعتی
پرینتر سه بعدی
عملکرد قطعه صنعتی چاپ شده با پرینتر سه بعدی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.