» پرینتر3بعدی » آیا پرینتر سه بعدی در حال تبدیل شدن به سلاح جنگی است؟

آیا پرینتر سه بعدی در حال تبدیل شدن به سلاح جنگی است؟

کشتی های جنگی نیروی دریایی کشور چین در حال بکاربردن تکنولوژی پرینتر سه بعدی در دریا هستند:

آیا پرینتر سه بعدی در حال تبدیل شدن به سلاح جنگی است؟ کاملا نه، اگرچه ممکن است شما با شنیدن داستانهایی درباره سلاح های ساخته شده از پرینتر سه بعدی اینگونه فکر کنید.

در عوض آزمایشهایی نظامی با پرینتر سه بعدی در کشور چین در حال وقوع است. به طور خاص، تعداد نامشخصی از کشتی های جنگی نیروی دریایی کشور چین بنا به گزارشها پیش از این به یک پرینتر سه بعدی مجهز شده اند.

در حال حاضر، آزمایشات با هدف نظامی در مفهوم وسیعتری از جهان، توسط مهندسان نظامی روی کشتی های جنگی استفاده می شود تا اینکه برای تولید سلاح و مهمات استفاده گردد. در عوض کارگاه تعمیر کشتی های جنگی که نقش بسیار مهمی در انجام تعمیرات جزئی در هنگام نبرد و محافظت از موثر بودن نبرد کشتی، در حال حاضر دسترسی بالایی به این تکنولوژی تولید انعطاف پذیر دارند.

ایده این است که این مهندسان نظامی را قادر خواهد ساخت تا به سرعت هر قطعه ضروری را زمانی که بر روی دریا هستند تعمیر تولید و یا جایگزین کنند. این بدان معنی است که دیگر آنها مجبور نخواهند بود تا کشتی را با قطعات یدکی متعدد برای احتمال معیوب شدن هر قطعه ای پر کنند، در حالی که اختلالات نادر نیازی به مخاطره انداختن ماموریت های نظامی نخواهد داشت.

کشتی های جنگی چینی ها با کامپیوتر، تجهیزات ریخته گری، ماشین قالب سازی، ” پرینتر های سه بعدی ” همچنین آلیاژ آلومینیوم و مواد فلزی دیگر برای تولید افزایشی. فایل طراحی سه بعدی تمام قطعات یدکی از پیش بر روی کامپیوتر نصب شده. این باید یا همچنین یا مقامات نظامی امیدوارند، تا حد زیادی احتمال بقای کشتی در زمان جنگ را افزایش می دهد.

کشور چین از سال ۲۰۰۱ در استفاده از ظرفیت های نظامی پرینتر های سه بعدی پیشگام بوده است. بخشهایی از هواپیماهای چینی نیز از پیش توسط تکنولوژی چاپ سه بعدی طراحی شده است. طراح نظامی سان کنگ، کسی که بر روی نگنده جی-۱۵ با ضمینه باری کار می کرد، به خبرنگاران گفت که از پرینترهای سه بعدی برای تعمیر هواپیما در طول پروازهای آزمایشی نیز استفاده شده است. مقامات ارتشی حتی پیشنهاد کرده اند تا تکنولوژی پرینت سه بعدی در سیستم پشتیبانی نیروهای مسلح گنجانده شود.
در حالی که تنها تجربه عملی نشان خواهد داد که پرینت سه بعدی به واقع دارای قابلیت تعمیر کشتی های آسیب دیده در منطقه جنگی است، این تکنولوژی از پیش دارای موفقیت های عملی بوده است. هفته گذشته، دندانه یکی از چرخدنده های کشتی که نامش برده نشده بود به هنگام ورود به بندر گاه شکسته بود و یک چرخدنده نو به سرعت و با موفقیت در کارگاه میکرو پردازشگر کشتی ساخته شد.

رسانه های نظامی چینی همچنین افشا کرده اند که کشتی دیگری در راه خلیج عدن، هاربن، نیاز به تعمیر یک بلبرینگ در موتور دیزلی خود داشته. کشتی، از نوع ۰۵۲D خراب شده، در نتیجه کار نکردن موتور در وسط اقیانوس رها شده بود، اما مهندسان کشتی به سرعت بلبرینگ جدید را پرینت گرفته و در جای خود قرار داده. این موارد حاکی از آن است که پرینت سه بعدی به طور بالقوه یک تکنولوژی با صرفه در زمان، پول است.

No votes yet.
Please wait...

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Enter Captcha Here : *

Reload Image