» پرینتر3بعدی » نوآوری محصول اصلی پرینتر سه بعدی
چاپگر سه بعدی

نوآوری محصول اصلی پرینتر سه بعدی

Rating: 5.0/5. From 2 votes. Show votes.
Please wait...

اگرچه ما دیده ایم که چگونه پرینت سه بعدی از طریق نمونه سازی سریع می تواند به طراحی محصول برای بازار کمک کرده و فرآیند تولید و نو آوری را گسترش دهد. اما هنوز پرینت سه بعدی بطور چشمگیر بین کاربران بعنوان روش نهایی تولید مورد استفاده قرار نگرفته است.

این دسته از کاربران اکنون باید کمی تغییر رویه داده و مانند بعضی استودیوهای طراحی که با همکاری با تولیدکنندگان پرینترهای سه بعدی توانسته اند دستاوردهای بسیار خوبی از این تکنولوژی و نمونه سازی سریع کسب کنند. شاید بتوان از همکاری میکربوت با برند مارتا استوارت برای طراحی لوازم منزل در سال ۲۰۱۴ بعنوان یک نمونه مشهور بین نمونه های دیگر نام برد.

اخیرا نیز یک کمپانی بلژیکی در زمینه پرینترهای سه بعدی با همکاری یک استودیوی طراحی بنام KAYIWA یک سری جا لباسی با نام DINO طراحی و به بازار ارائه کرده اند. 

روش KAYIWA با هدف محو خط بین طراحی و هنر دست به تولید یک جالباسی مدرن و کاربردی زده اند. این وسیله کاربردی چشم نواز می تواند بعنوان کمد لباس یا در یک سالن انتظار، رخت کن و حتی در یکک بوتیک به کار برده شود.

پرینتر سه بعدی
محصولات خلاقانه پرینتر سه بعدی

در طول دهه گذشته، پرینت سه بعدی بطور قابل توجهی پیشرفت کرده و به استودیوهای طراحی نظیر KAYIWA این فرصت را داد تا بتوانند خلاقیت را در تولید بکار گیرند.

این طرح می تواند در ارتفاع های متنوعی تولید شود و بطور مثال جا برای لباسهای بلندتر داشته و در ارتفاع های کمتر بتواند در دسترس کودکان و یا کسانی که روی ویلچیر هستند قرار گیرد.

پرینتر سه بعدی
جالباسی جالب چاپ شده با پرینتر سه بعدی

اغلب طراحی کلید موفقیت در پروژه های پرینت سه بعدی می باشد، و می توان با رفع کردن ایرادات و تکرار روند چاپ کیفیت محصول را تضمین کرد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Enter Captcha Here : *

Reload Image