» پرینتر3بعدی » پرینتر سه بعدی و نرم افزاری کاربردی برای کاربران

پرینتر سه بعدی و نرم افزاری کاربردی برای کاربران

پرینتر سه بعدی و نرم افزاری کاربردی برای کاربران

نرم افزار جدید میکربوت برای iPad می تواند طرح های دو بعدی شما را به مدل سه بعدی تبدیل نماید.

اگرچه بسیاری از کسانی که به استفاده از پرینترهای سه بعدی روی می آورند با نرم افزارهای طراحی مانند solidworks یا sketchup آشنایی دارند، اما هنوز کسانی هستند که به تکنولوژی پرینترهای سه بعدی وارد می‌شوند و نمی دانند از کجا باید شروع کنند.

قطعا سایت هایی وجود دارند که طرح های از پیش ساخته شده را ارائه می دهند، اما هر کسی مشتاق این نیست که پرینتر سه بعدی تهیه کرده و خود را محدود به طرح هایی کند که توسط اشخاص دیگر ساخته شده.

کمپانی میکربوت از زمان تاسیس خود در سال ۲۰۰۹ این معضل را درک کرد و همچنان در تلاش برای این بود تا افرادی که با طراحی صنعتی، مهندسی و دیگر مجموعه های مهارتی ساخت آشنایی ندارند نیز بتوانند از تجربه خلق اشیای سه بعدی قابل پرینت لذت ببرند.

ابزار جدید Shape Maker از کمپانی میکربوت که بخشی از بروزرسانی نرم افزار های رایگان آنها در http://www.makerbot.com   می باشد، که به کاربر این اجازه را می دهد تا طرح های خود را بلافاصله به فایل های سه بعدی قابل چاپ تبدیل کنند، به سادگی گرفتن یک عکس فوری.

پرینتر سه بعدی
کنترل پرینتر سه بعدی با نرم افزار میکربات
پرینتر سه بعدی
نرم افزار پرینتر سه بعدی میکربات

تمام کاری که کاربر برای استفاده از این ابزار نیاز دارد یک طرح پر رنگ با تضاد مناسب است که از بقیه صفحه قابل تشخیص باشد. و سپس به راحتی توسط دوربین نرم افزار از آن عکس گرفته شده و پس از آن کاربر این قابلیت را دارد تا عمق مورد نظر بر روی طرح را مشخص سازد.

اگر چه کاربران حرفه ای مدلسازی ترجیح می دهند که کنترل بیشتری با نرم افزار داشته باشند، اما این نرم افزار برای تازه واردان به عرصه پرینترهای سه بعدی می تواند مفید باشد.

به گفته Joey Neal مدیر تجربی میکربوت، هدف آنها توانمند سازی افراد به دسترسی بهتر و راحت تر به پرینت سه بعدی و خلق طرح های گوناگون توسط کاربران بوده.
پرینتر سه بعدی
نرم افزار موبایل پرینتر سه بعدی میکربات
تمام چیزی که نیاز دارد یک قلم و کاغذ سفید می باشد، هر طرحی که بر روی کاغذ بصورت ۲ بعدی بوجود می آورید می توانید با MakerBot Shape Maker به طرح سه بعدی تبدیل سازید.

Neal همچنین اشاره می کند که چقدر این نرم افزار می تواند برای کلاسهای درسی کاربرد داشته باشد و این که دانشجویان و دانش آموزان می توانند طرح هایی که رسم می کنند بلافاصله به طرح سه بعدی تبدیل کنند.

Rating: 4.8/5. From 2 votes. Show votes.
Please wait...

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Enter Captcha Here : *

Reload Image